Konkurs „Nie piję, nie palę, nie biorę! Takie życie wolę!”

271 195734

W ramach profilaktyki wśród dzieci i młodzieży Policja prowadzi działania związane z przeciwdziałaniem patologiom społecznym w tym szeroko rozumianym uzależnieniom. Dlatego też realizowana jest akcja informacyjno – edukacyjna, a w jej ramach przeprowadzenie konkursu pn. „Nie piję, nie palę, nie biorę! Takie życie wolę!”, którego organizatorami są Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu i Komenda Powiatowa Policji w Żurominie. Współorganizatorami są Urząd Gminy i Miasta w Żurominie oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie, a partnerami są Urzędy Miasta i Gminy oraz Urzędy Gminy powiatu żuromińskiego. Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Jednym z istotniejszych obszarów działań mazowieckiej Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Przeprowadzane działania zmierzają zarówno w kierunku wykrywania czynów karalnych popełnianych przez nieletnich, jak i profilaktyki zachowań nieakceptowanych społecznie. Celem skutecznej realizacji zadań jest wykorzystywanie nowoczesnych metody oddziaływań, interesujących zarówno pod względem formy jak i treści, zachęcanie dzieci i młodzież do podejmowania nowych wyzwań wpisujących się w promowane przez funkcjonariuszy idee.

Dlatego też realizowana jest akcja informacyjno – edukacyjna, a w jej ramach przeprowadzenie konkursu na spot filmowy pn. „Nie piję, nie palę, nie biorę! Takie życie wolę!”, który trwa od 15 października 2024 r. do 30 listopada 2024 r.

Główmy celem konkursu jest:

• propagowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, tj. bez spożywania alkoholu, palenia wyrobów tytoniowych, czy zażywania środków odurzających,
  • podniesienie świadomości o konsekwencjach sięgania po używki (szczególnie prawnych, społecznych i zdrowotnych),
  • włączenie się środowiska szkolnego w przeciwdziałanie zjawisku uzależnień,
  • współpraca osób i podmiotów na rzecz bezpieczeństwa.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (I kategoria) i uczniów szkół ponadpodstawowych (II kategoria), z terenu miasta i gminy Żuromin oraz powiatu żuromińskiego.

Praca konkursowa (spot) powinna być przygotowana przez drużynę składającą się maksymalnie z 3 osób (uczestników). Każda ze szkół może zgłosić do Konkursu maksymalnie 2 spoty. Zgłoszenia dokonywane są na formularzu zgłoszeniowym stanowiącym załącznik do Regulaminu. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne i bezpłatne, a jego przedmiotem jest realizacja spotu profilaktycznego – ujętego w formie multimedialnej. Maksymalna długość filmu to 4 minuty. Uczestnicy mają za zadanie w oryginalny i ciekawy sposób - w formie spotu czyli krótkiego filmiku przedstawić treść tematu konkursu.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie 30 dni od dnia zamknięcia naboru prac konkursowych (do dnia 31 grudnia 2024 r.).

Ogłoszenie wyników jak i wręczenie nagród rzeczowych odbędzie się podczas gali finałowej podsumowującej konkurs. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajduje się pod artykułem w formie pdf.

Zachęcamy uczniów  szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, z terenu miasta i gminy Żuromin oraz powiatu żuromińskiego do wzięcia udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu wraz z Komendą Powiatową Policji w Żurominie, współorganizatorami są Urząd Gminy i Miasta w Żurominie oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie. Partnerami są Urzędy Miasta i Gminy oraz Urzędy Gminy powiatu żuromińskiego. Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

271 195742 g