Uroczysty odbiór przebudowanej drogi w m. Zimolza

1W dniu 24 lipca 2024r. w miejscowości Zimolza (Gmina Lutocin) odbył się uroczysty odbiór przebudowanej drogi, związany z realizacją przez Powiat Żuromiński zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej Nr 4624W Swojęcin – Obręb – Jonne - odcinek od km 4+160,00 do km 4+751,63.

W uroczystości odbiorowej udział wzięli przedstawiciel Samorządu Województwa Mazowieckiego – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie – Rafał Woźnowski, przedstawiciele Inwestora – Powiatu Żuromińskiego – Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski, Wicestarosta – Ireneusz Rejmus, Skarbnik Powiatu – Monika Kotłowska, Członkowie Zarządu Powiatu, Radni Rady Powiatu Żuromińskiego, przedstawiciele Samorządu Gminy Lutocin – Wójt Gminy, Przewodniczący Rady i Radni Rady Gminnej oraz Rady Sołeckie z okręgów położonych wzdłuż ciągu drogowego, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Żurominie, Kierownik Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie, przedstawiciel Wykonawcy robót, lokalne media a także reprezentanci miejscowości Zimolza.

Inwestycja zakresem objęła prace na odcinku o długości ok. 0,6 km – m. in. poszerzenie jezdni do 6m, wykonanie nowej nawierzchni, odwodnienie pasa drogowego, budowę chodników oraz nowe oznakowanie w m. Zimolza.

Niniejsze zadanie dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w kwocie 1 291 144,44 zł, a łączna wartość robót wraz z nadzorem inwestorskim wynosi przeszło 2,5 mln zł (2 507 154,78 zł). Środki własne powiatu w projekcie wyniosły – 1 216 010,34 zł.

Wykonawcą robót była Firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z Lipna.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia, #soliadarnośćmazowiecka

245Tablica ZimolzaZimolza 2024 1Zimolza 2024 2Zimolza 2024 3