Rozbudowa Szpitala w Żurominie

SPZZOZ w Żurominie mając na uwadze podniesienie poziomu świadczonych usług medycznych, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego, a także poszerzenie zakresu realizowanych usług planuje przeprowadzenie nowej inwestycji.

W związku z powyższym została opracowana koncepcja budowlano-architektoniczna rozbudowy i przebudowy budynku SPZZOZ w Żurominie. W ramach zadania przewiduje się wykonanie budowy budynku 3-piętrowego podpiwniczonego połączonego z istniejącym budynkiem szpitala łącznikiem na poziomie parteru i 1-go piętra.

W nowoprojektowanym budynku przewidujemy lokalizację:
- Bloku Operacyjnego z dwiema salami operacyjnymi i zapleczem
- Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
- Pracowni Endoskopii
- Centralnej Sterylizacji
- Pomieszczeń Pracowni Rezonansu Magnetycznego
- Ośrodka Rehabilitacji Dziennej
- Pracowni Fizjoterapii
- Pomieszczenia Składnicy Akt
- Pomieszczenia techniczne i socjalne
- W toku inwestycji istniejący szpital w Żurominie zostanie rozbudowany zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi, nie zapominając o walorach etycznych, jak również estetycznych.

Podkreślmy, że wszystkie inwestycje w Szpitalu są przeprowadzane z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie pacjentów oraz szerszej dostępności do usług medycznych świadczonych mieszkańcom Powiatu Żuromińskiego

Dyrektor Szpitala wraz z władzami Starostwa Powiatowego będzie czynić starania celem pozyskania zewnętrznych środków finansowych na realizację planowanej inwestycji.

Szacunkowa wartość zadania to kwota ponad 40 mln zł.