Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu organizacji pozarządowych wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności dotyczące organizacji pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym powoływanym przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego na wspólny wniosek co najmniej 8 organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r., Nr 234, poz. 1536 ze zm.), prowadzących działalność na terenie powiatu żuromińskiego. Kadencja Rady trwa 2 lata licząc od dnia powołania.

Rada składa się z:

• 2 przedstawicieli Rady Powiatu Żuromińskiego,
  • 2 przedstawicieli Zarządu Powiatu,
  • 5 przedstawicieli organizacji, stanowiących co najmniej połowę składu Rady.