Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu organizacji pozarządowych wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności dotyczące organizacji pozarządowych

Portal od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dla organizacji pozarządowych

Opublikowano .

W dniu 12 stycznia uruchomiony został serwis Samorządowego Forum Dialogu Obywatelskiego poświęcony współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi. Portal internetowy www.dialog.mazovia.pl jest pierwszym tego typu portalem w Polsce.

Portal komunikacyjny powstał z myślą o sprawniejszym przekazywaniu informacji z zakresu dialogu obywatelskiego w województwie mazowieckim pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego a organizacjami pozarządowymi.

Znaleźć w nim można m.in. najnowsze informacje i ogłoszenia z zakresu współpracy województwa z organizacjami pozarządowymi, konkursy ofert, bazę danych organizacji współpracujących z samorządem województwa, akty prawne regulujące współpracę organizacji z jednostkami samorządu terytorialnego. Użytkownicy mają możliwość subskrypcji newslettera dotyczącego informacji na stronie oraz okazję do wymiany doświadczeń i informacji na forum dyskusyjnym. Organizacje mają również możliwość dopisywania się w Bazie danych, co z pewnością usprawni i ułatwi przekazywanie informacji. Przydatnym dodatkiem jest także umieszczony na portalu kalendarz prezentujący najważniejsze wydarzenia oraz przypomnienia o upływających ważnych terminach.

Samorząd Województwa Mazowieckiego współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie: promocji zdrowia i polityki społecznej, sportu, kultury, promocji i turystyki, edukacji, ochrony środowiska, rolnictwa i modernizacji terenów wiejskich, strategii i rozwoju regionalnego, polityki rynku pracy oraz funduszy strukturalnych i pomocowych.

Głównymi celami współpracy są m.in. promocja postaw obywatelskich i prospołecznych, umacnianie w świadomości społecznej poczucia odpowiedzialności za siebie, swoje otoczenie, wspólnotę lokalną, a także jej tradycję oraz organizowanie i wspieranie działań społecznych i inicjatyw obywatelskich na rzecz województwa mazowieckiego oraz rozwoju więzi lokalnych. 

e-max.it: your social media marketing partner