Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

Opublikowano .

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.
                                                                                           Jan Paweł II

Kolejny raz społeczność naszej szkoły obchodziła 17 października  - Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą w kościele parafialnym w Żurominie odprawił ks. Michał Fordubiński. Dalsza część obchodów miała miejsce w szkole. O godz. 1000 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby uczcić naszego Patrona. Wprowadzono Sztandar Szkoły. Uroczystą akademię otworzyło przemówienie Dyrektora Szkoły – Pana Wojciecha Smolińskiego. Pan Dyrektor  powitał przybyłych gości: Panią Poseł Annę Cicholską, Panią Magdalenę Bednarz i przybyłego już w trakcie uroczystości Starostę Powiatu Pana Jerzego Rzymowskiego. Dyrektor Szkoły przypomniał postać Świętego Jana Pawła II nawiązując do jego autorytetu, nauk i myśli. Dyrektor życzył  obecnym na uroczystości, aby mądrość Patrona przenikała wszystkich, abyśmy potrafili dostrzec i wsłuchać się w wartości, jakie chciał nam przekazać swoim życiem Święty Jan Paweł II. Kilka  ważnych słów do całej społeczności szkolnej skierowała Pani Poseł, która stwierdziła, że możemy być dumni ze swojego Patrona i z tego, że uczymy się w takiej szkole.     Następnie głos zabrała młodzież, która w montażu słowno – muzycznym przypomniała życie i nauki Jana Pawła II. Obchody Dnia Patrona w szkole to Święto Szkoły, to dzień szczególny, to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznawanie jego nauki. To również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem, nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia. Dzięki tekstom wierszy i pieśni religijnych, wczytujemy się w naukę naszego Patrona i prosimy, aby nieustannie nas prowadził. Taki święty czas potrzebny jest nam wszystkim. Świat stracił wielkiego człowieka, ale my zyskaliśmy Świętego Orędownika Miłosierdzia Bożego.

Uroczystą akademię  przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli – ks. M. Fordubińskiego, p. J. Czyżyka, p. A. Wilary, p. A. Ciesielskiej i p. G. Wronkowskiego. Montaż słowno – muzyczny wzruszył nas do łez. Piękne słowa i śpiew, które popłynęły z uczniowskich serc przypomniały wspaniałą postać Karola Wojtyły – Patrona Naszej Szkoły. Naszemu świętowaniu towarzyszyła wyjątkowa dekoracja: portret Jana Pawła II, napis „Człowiek Miłosierdzia”, flagi papieskie. Nastrój spotkania był podniosły i wzruszający, dowiódł, że Święty Patron Szkoły był, jest i będzie kimś bardzo ważnym dla naszej społeczności. Minutą ciszy oddano hołd Świętemu Janowi Pawłowi II, a delegacja uczniów zapaliła znicze przed popiersiem Patrona na szkolnym korytarzu. Na zakończenie odśpiewano ulubioną pieśń naszego Papieża „ Barkę”. Następnie głos zabrał ks. Michał Fordubiński, który stwierdził, że Patron to Człowiek, który nas przerasta, żebyśmy wiedzieli ku czemu mamy iść i do czego dążyć. Wyprowadzono Sztandar Szkoły. Pracownicy szkoły spotkali się na świetlicy, aby przy papieskich kremówkach porozmawiać z Panią Poseł o zbliżającej się reformie oświaty. Po uroczystościach w szkole udaliśmy się do domów, aby w gronie najbliższych wspominać postać, nauki i myśli wielkiego Polaka.

Grażyna Truszczyńska

Dzień Patrona ZSP Żuromin 1Dzień Patrona ZSP Żuromin 2Dzień Patrona ZSP Żuromin 3Dzień Patrona ZSP Żuromin 6Dzień Patrona ZSP Żuromin 7Dzień Patrona ZSP Żuromin 8Dzień Patrona ZSP Żuromin 9Dzień Patrona ZSP Żuromin 11Dzień Patrona ZSP Żuromin 14Dzień Patrona ZSP Żuromin 17Dzień Patrona ZSP Żuromin 18Dzień Patrona ZSP Żuromin 19Dzień Patrona ZSP Żuromin 23Dzień Patrona ZSP Żuromin 24Dzień Patrona ZSP Żuromin 25Dzień Patrona ZSP Żuromin 27Dzień Patrona ZSP Żuromin 28Dzień Patrona ZSP Żuromin 29Dzień Patrona ZSP Żuromin 32Dzień Patrona ZSP Żuromin 35Dzień Patrona ZSP Żuromin 43

e-max.it: your social media marketing partner