Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Podsumowanie projektu partnerskiego "Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu"

Opublikowano .

W roku szkolnym 2014/2015 realizowany był projekt partnerski „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”, którego Liderem była Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. Powiat Żuromiński był jednym z 21 Partnerów spośród JST, które podjęły się udziału w tym przedsięwzięciu.

Wartość projektu dla powiatu żuromińskiego to ok. 1 mln 128 tys. zł. Wsparciem w projekcie objęte zostały dwie szkoły, dla których powiat żuromiński jest organem prowadzącym, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

W obydwu szkołach w ramach ww. projektu odbywały się zajęcia pozalekcyjne m.in. z jęz. angielskiego, jęz. niemieckiego, informatyki, zajęcia z obsługi klienta w detalu i hurcie, zajęcia pozalekcyjne z zielonej gospodarki, matematyki, biologii, z zakresu kadr i płac w przedsiębiorstwie,   zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, zajęcia z obsługi urządzeń w technice architektury krajobrazu, zajęcia z zielonej gospodarki oraz  zajęcia z obsługi urządzeń i maszyn rolniczych. Ponadto w ramach projektu  80 uczniów ZSP w Żurominie oraz 60 uczniów ZSP w Zielonej odbyło staże zawodowe u wykwalifikowanych pracodawców.

„Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu” to jednak nie tylko dodatkowe zajęcia i staże dla uczniów, to również projekt, w ramach którego do ZSP w Żurominie i ZSP w Zielonej zakupiono sprzęt do szkolnych pracowni za kwotę ok. 485 tys. zł.

W Żurominie w nowoczesny sprzęt doposażono 6 pracowni. Do pracowni komputerowej zakupiono nowoczesny sprzęt komputerowy oraz sieciowy, pracownia do zajęć multimedialnych i grafiki komputerowej wzbogaciła się o sprzęt fotograficzny i video. Zakupione zostały również projektory multimedialne do sal lekcyjnych językowych. Pracownia mechatroniczna została wzbogacona o sterowniki PLC wraz z wyposażeniem peryferyjnym. Natomiast zawód technik handlowiec został wsparty nowoczesnym sprzętem do pracowni sprzedaży.

W Zielonej natomiast w ramach projektu doposażono  4 pracownie i warsztaty szkolne. Zakupiono m.in.: zestawy komputerowe, projektory, tablice multimedialne, maszyny ogrodnicze, kamery cyfrowe, niwelatory, dalmierze, tachimetry,  teodolity, program do projektowania w architekturze krajobrazu itd.

Projekt „Zwiększenie potencjału szkól zawodowych na Mazowszu” został zakończony, jednak uczniowie jeszcze przez wiele lat będą korzystać ze sprzętu, który został zakupiony dla szkół.

IMG 9743IMG 9744IMG 9747IMG 9750IMG 9752

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

DSC 0063DSC 0065DSC 0068DSC 0075DSC 0076DSC 0079

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej

e-max.it: your social media marketing partner