Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Dzień języków obcych w Bieżuniu

Opublikowano .

15 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu odbył się Dzień Języków Obcych, w ramach którego nauczyciele zorganizowali konkurs językowy dla zaproszonych szkół gimnazjalnych. Jego celem było rozwijanie zainteresowania językami obcymi, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, poszerzania wiedzy na temat kultury państw anglo- i niemieckojęzycznych oraz Rosji, jak również promowanie współpracy między szkołami powiatu żuromińskiego i powiatów sąsiednich.

Na konkurs wraz z opiekunami przybyli uczniowie z Gimnazjów: nr 1 w Żurominie, Bieżuniu, Zielonej, Zieluniu, Siemiątkowie, Kuczborku, Lutocinie, Lubowidzu, Syberii i Rościszewie. Gimnazjaliści współzawodniczyli w trzech konkurencjach: test leksykalno-gramatyczny, quiz kulturoznawczy oraz prezentacja na temat wybranego państwa anglo- lub niemieckojęzycznego.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie Liceum w Bieżuniu zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się utwory muzyczne wykonywane w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim oraz występ kabaretu.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum w Siemiątkowie, drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Żurominie, miejsce trzecie przypadło przedstawicielom Gimnazjum w Syberii. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Żuromińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Bieżuniu, Oxford University Press oraz Radę Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie z Gimnazjów w: Bieżuniu, Zielonej, Zieluniu, Kuczborku, Lutocinie, Lubowidzu i Rościszewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe plakietki, dyplomy oraz upominki.

Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu serdecznie zaprasza na kolejne edycje Dnia Języków Obcych.

Organizatorzy: Lena Gulczyńska, Katarzyna Kowal, Wojciech Tomczuk, Łukasz Syguła

DSC 0909DSC 1127

e-max.it: your social media marketing partner