uromin 2022 styczeń

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego

Opublikowano .

Zakończył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII, ktry został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.

Do półfinału zgłoszonych zostało 21 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Ogółem udział wzięło 115 uczniów, tj.: 53 uczniów podstawowych, 36 uczniów gimnazjów, 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Joanna Królikowska, Ewa Zalewska, Anna Wronkowska, Bożena Jackowska, Henryk Wrzosek.

Treść dyktand przygotowała Pani Anna Wronkowska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

8 kwietnia przeprowadzony został półfinał konkursu, w wyniku którego do finału zakwalifikowało się po siedmiu uczniów z każdego typu szkół.

W wyniku przeprowadzonego w dniu 15 kwietnia finału, wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2013 r. oraz II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych

  • I miejsce oraz tytuł powiatowego mistrza ortografii zdobył Patryk Jędrzejczak uczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie
  • II miejsce zdobył Michał Spychalski uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
  • III miejsce zdobył Kamil Paluszewski uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie

W kategorii szkół gimnazjalnych

  • I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Alicja Góralska uczennica gimnazjum Nr 1 w Żurominie
  • II miejsce zdobyła Magdalena Bartczak uczennica gimnazjum Nr 1 w Żurominie
  • III miejsce zdobyła Aleksandra Krzesińska uczennica gimnazjum Nr 2 w Żurominie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych finalistami zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie

  • I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Patrycja Kosin  
  • II miejsce zdobył Adrian Kawczyński
  • III miejsce zdobyła Ewelina Świtalska.

W dniu 26 kwietnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do dyktanda. Szczególne podziękowania skierowane zostały również do komisji konkursowej, która rzetelnie sprawdziła 143 dyktanda.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Janusz Welenc wraz z dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.
IMG 6473IMG 6518IMG 6522IMG 6524IMG 6534IMG 6536IMG 6537IMG 6543IMG 6548IMG 6549IMG 6554IMG 6555IMG 6557IMG 6561
 
e-max.it: your social media marketing partner