Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Zero tolerancji dla przemocy w szkole

W związku z rozpoczęciem wdrażania w życie programu „Zero tolerancji dla przemocy w  szkole” i Uchwałą Nr 186/2006 Rady Ministrów z dnia 7 listopada 2006r. w sprawie działań administracji rządowej przeciwko przemocy w szkołach i placówkach oświatowych oraz powołaniem zespołów dokonujących przeglądu i oceny stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa mazowieckiego w całym kraju rozpoczęła się kontrola wszystkich typów szkół pod kątem oceny bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Kontrolę prowadzą 3-osobowe zespoły, w których składzie znajduje się przedstawiciel kuratorium, policji i organu prowadzącego szkołę.
W szkołach i placówkach oświatowych na terenie powiatu żuromińskiego również mają miejsce przeglądy i oceny stanu bezpieczeństwa. W ramach kontroli zostaną ocenione dotychczasowe działania dyrektorów szkół i nauczycieli pod kątem występowania zjawiska przemocy w szkole. Kontrolerzy będą także zwracać uwagę na pozyskiwanie informacji o penetrujących środowiska uczniowskie dealerach narkotykowych. Działania te mają się dokonywać poprzez rozmowy z uczniami, nauczycielami, rodzicami i dyrekcją szkół.

Iwona Jakowska – Wydział Zdrowia i Edukacji