Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Nowoczesne kierunki i metody edukacji szansą na atrakcyjne zawody

Opublikowano .

Nowy rok szkolny i nowe projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

„Nowoczesne kierunki i metody edukacji szansą na atrakcyjne zawody” to projekt partnerski współrealizowany przez Powiat Żuromiński oraz Europejskie Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Torunia. Projekt przeszedł pozytywnie etap oceny merytorycznej i został umieszczony na liście rankingowej projektów skierowanych do dofinansowania. Wartość całkowita projektu to 814 452,20 zł, uzyskane dofinansowanie 708 172,20 zł, wkład własny niefinansowy 106 280,00 zł. Adresatami projektu są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. W ramach projektu odbywać się będą kurs komputerowy, zajęcia z robotyki z elementami mechatroniki, zajęcia dotyczące zrównoważonego wzrostu i zielonej gospodarki, kurs języka angielskiego i niemieckiego oraz poradnictwo edukacyjno-zawodowe.

„Udany start w życie zawodowe” to kolejny projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie on realizowany w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Wartość całkowita projektu to 460 050,00 zł, uzyskane dofinansowanie 401 390,00 zł, wkład własny niefinansowy 58 660,00 zł. W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego, kurs nauki szybkiego czytania oraz skutecznego przyswajania wiedzy, zajęcia wyrównawcze z matematyki, warsztaty psychologiczno-pedagogiczne, szkolenia zawodowe oraz praktyki zawodowe.

Rekrutacja uczniów do projektów zostanie rozpoczęta po podpisaniu z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych umów o dofinansowanie ww. projektów.

e-max.it: your social media marketing partner