Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

V FORUM EDUKACYJNE pt: "WIEDZA I AKTYWNOŚĆ SZANSĄ NA SUKCES"

21 marca 2006 roku w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej odbyło się V Forum pt.” Wiedza i aktywność szansą na sukces”. Skierowane było do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego. Organizatorami Forum byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie.

Podczas forum ofertę kształceniową prezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu żuromińskiego:

• Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie;
  • Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Bieżuniu;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej;
  • Liceum Ogólnokształcące w Żurominie;

Natomiast wśród zaproszonych szkół wyższych ofertę edukacyjną prezentowały:

• Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Aleksandtra Gieysztora w Pułtusku;
  • Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie;
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Zarządzania w Ciechanowie;
  • Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku;
  • Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania;
  • Wyższa szkoła Menadżerska w Warszawie. Wydział Zarządzania w Ciechanowie;

oraz

• Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie –Centrum Informacji i Planowania Kariery:
  • OHP Mobilne Centrum Kształcenia Praktycznego;
  • Informatyczna Szkoła Policealna w Ciechanowie;
  • Kolegium Nauczycielskie w Ciechanowie;
  • Zespół Medycznych Szkól Policealnych w Ciechanowie;
  • Medyczne Studium Zawodowe w Płocku;
  • Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Żurominie

Otwarcia Forum dokonał Pan Janusz Welenc Starosta Żuromiński oraz Pani Elżbieta Szymanik Dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Żurominie.

W Forum uczestniczyło około 1400 uczniów w tym 500 ze szkół gimnazjalnych i 900 ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego.

Dla młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów szkolnych doradców zawodowych odbyło się seminarium na temat Kształtowanie kariery zawodowej młodzieży. Pani Elżbieta Szymanik Dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie mówiła o roli doradcy zawodowego przygotowującego młodzież do wejścia na rynek pracy, Pani Marianna Żbikowska Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej omówiła działalność Poradni pod kątem planowania kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów. Zwróciła uwagę, iż prowadzona jest działalność doradcza dla dzieci i młodzieży tj.

(diagnoza psychologicza oceniająca poziom możliwości intelektualnych, cech osobowości i zainteresowań oraz pedagogiczna – oceniająca preferencje ucznia związane z wyborem zawodu). Ponadto prowadzona jest działalność doradcza dla rodziców traktująca o zasadach i warunkach prawidłowego dalszego kształcenia się i wyboru zawodu ich dzieci.

Ofertę działalności Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej działającego przy OHP przedstawił Doradca zawodowy, na co dzień pracujący z młodzieżą szkolną.

Podsumowując spotkanie Pani Danuta Bednarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy podziękowała za uczestnictwo w seminarium oraz zapraszała do korzystania z usług świadczonych przez Urząd Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy
w Żurominie