Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Wręczenie nagród w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

Zakończył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.

8 maja br. w Słonecznym Dworku w Chamsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do dyktanda. Szczególne podziękowania skierowane zostały również do komisji konkursowej, która rzetelnie sprawdziła 132 dyktanda.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.

Nauczyciele i zaproszeni gości mogli wysłuchać prelekcji Pani Beaty Radzewicz doradcy metodycznego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie pt. „Słów kilka na temat stanu współczesnej polszczyzny”.

Galę uświetnił występ muzyczny uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie.

MG 6501

Do półfinału przystąpili uczniowie z 18 szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 4 szkół ponadgimnazjalnych. Ogółem w półfinale udział wzięło 111 uczniów, tj.: 51 uczniów szkół podstawowych, 35 uczniów gimnazjów, 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zalewska, Iwona Siudzińska, Bożena Jackowska, Henryk Wrzosek.

Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu.

6 kwietnia przeprowadzony został półfinał, natomiast 13 kwietnia finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2018 r. w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także II i III miejsca.

W kategorii szkół podstawowych

• I miejsce oraz tytuł powiatowego mistrza ortografii zdobył Jakub Budka uczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie
  • II miejsce zdobyła Julia Dobies uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie
  • III miejsce zdobył Maciej Matyjasek uczeń Szkoły Podstawowej w Bieżuniu