Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Konferencja pod nazwą „Przyszłość młodego pokolenia, a rola doradztwa zawodowego”

Opublikowano .

W dniu 5 czerwca 2013r. w sali kina Ton w Żurominie odbyła się konferencja pod nazwą  „Przyszłość młodego pokolenia, a rola doradztwa zawodowego” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Żurominie we współpracy ze szkołami i placówkami oświatowymi prowadzonymi przez powiat żuromiński. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Żuromiński Janusz Welenc, który podkreślił istotne znaczenie doradcy zawodowego, psychologa, rodziców w kształtowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej uczniów. Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat przedstawioną w formie zróżnicowanych i prezentujących wszystkie aspekty funkcjonowania szkół prezentacji multimedialnych, w tym osiągnięcia edukacyjne i dalsze losy absolwentów. Poza tym wysłuchali prelekcji dotyczącej znaczenia doradcy zawodowego przy wyborze kierunku kształcenia przez uczniów w perspektywie dalszej kariery zawodowej, a także zapoznali się ze zmianami w przepisach prawa w zakresie doradztwa edukacyjno – zawodowego w szkołach oraz informacją o stanie doradztwa zawodowego na terenie powiatu. 

W spotkaniu udział wzięli m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Jerzy Rzymowski, członkowie Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Żuromińskiego, członkowie Zarządu Powiatu Żuromińskiego, Pani Teresa Szczęsna reprezentująca Wójta Gminy Kuczbork – Osada, dyrektorzy, szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu, przedstawiciele rad rodziców i samorządów uczniowskich, psychologowie szkolni i doradcy zawodowi, przedstawiciele związków zawodowych. 
W wystąpieniu podsumowującym spotkanie Starosta Żuromiński wyraził nadzieję, iż przedstawiciele lokalnych jednostek samorządu terytorialnego poczują się częściowo odpowiedzialni za wybory uczniów i dołożą wszelkich starać aby te wybory uczynić  bardziej przemyślanymi i trafnymi. Starosta zapowiedział etapowe wprowadzanie doradców zawodowych do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat już od września 2013 roku. Dziękujemy prelegentom za przygotowanie wystąpień i prezentacje. Dziękujemy również dość licznie zgromadzonej publiczności za przybycie i udział w konferencji, co oznacza, że wszyscy rozumiemy wagę problemu.

pptPrezentacja-Znaczenie_doradcy_zawodowego.ppt1.92 MB

Joanna Jucewicz-Morawska
Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie

IMG 7079IMG 7081IMG 7083IMG 7084IMG 7085IMG 7089IMG 7090IMG 7092IMG 7093IMG 7094

e-max.it: your social media marketing partner