Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Rekrutacja uzupełniająca do LO w Bieżuniu

Do 23 SIERPNIA TRWA DODATKOWY NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH !

Tarcza szkoły A1

Jeszcze posiadamy wolne miejsca dla kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego

Zapraszamy w terminie do 20.08.2021 r. (piątek) do złożenia w sekretariacie szkoły dokumentów do klas:

Logo OPW na białym tle    1A-OPW - Oddziału Przygotowania Wojskowego

Logo LO Bieżuń poprawione   1B-AO – Oddziału Akademickiego

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu trwa cztery lata.

Pozwoli na uzyskanie świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Uczniom klasy OPW – tj. oddziału przygotowania wojskowego ułatwi drogę do kariery w Wojsku Polskim i innych służbach mundurowych oraz pozwoli na uzyskanie skróconej służby wojskowej i dodatkowych punktów na uczelnie wojskowe.

O tym warto wiedzieć

„Zadbaj o swoją przyszłość - zostań Kadetem Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu”.

Szczególnie zachęcamy do wyboru nauki w Liceum Ogólnokształcącym w klasie 1A - OPW - tj. w oddziale przygotowania wojskowego. Oddziały Przygotowania Wojskowego utworzono na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej tylko w 130 szkołach w Polsce. LO w Bieżuniu znalazło się w tej elitarnej grupie. Szkoła już ponad 20 lat prowadzi szkolenie klas wojskowych, ,które oparte jest o aktywną współpracę z 2Mazowieckim Pułkiem Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, 5 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Ciechanowie oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. W szkole gwarantowana jest wysoka jakość nauki, szkolenia wojskowego, obozy, mundury i sprzęt wojskowy za darmo.

Program OPW w którym szkoła uczestniczy jest integralną częścią programu „Zostań Żołnierzem RP” gdzie zachęca się kandydatów oraz stwarza dla nich warunki do rozpoczęcia kariery zawodowej w Wojsku Polskim.