Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Konkurs edukacyjny "Historia i dzień dzisiejszy Żuromina i powiatu żuromińskiego"

W dniu 23 maja br. przeprowadzono lekcję biblioteczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Żuromin w ramach konkursu edukacyjnego „ Historia i dzień dzisiejszy Żuromina i powiatu żuromińskiego”. W lekcji bibliotecznej uczestniczyło 24 uczniów.

W dniu 31.05.2017  roku przeprowadzono eliminacje gminne w formie testu wiedzy  na poziomie szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Żuromin.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół  ponadgimnazjalnych w Żurominie. Komisja konkursowa w składzie

1. Aleksandra Pesta – instruktor powiatowy
  2. Grażyna Błażejczyk -  pracownik wypożyczalni dla dorosłych
  3. Patrycja Pryciak – pracownik czytelni

wyłoniła 7 laureatów eliminacji z największą ilością zdobytych w teście punktów, którzy wezmą udział w finale powiatowym konkursu:

1. Cezary Rybicki
  2. Michał Nadratowski
  3. Mateusz Szeluga
  4. Michał Spychalski
  5. Maciej Bukowski
  6. Mariusz Sadłowski
  7. Błażej Makuszewski

Finał powiatowy odbędzie się 12 czerwca 2017r.

DSC06751DSC06752DSC 0011DSC 0012