Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Pierwszy pobór krwi w roku 2017

19 lutego 2017 r. odbył się pierwszy w tym roku pobór krwi w Żurominie. Punktem poboru był ambulans Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, stacjonujący przy Stacji Caritas w Żurominie. 27 krwiodawców oddało honorowo krew, łącznie 12,150 litra krwi, każdy po 450 ml.

Polski Czerwony Krzyż oraz Klub Honorowych Dawców Krwi dziękują wszystkim krwiodawcom za trud i zaangażowanie się w oddawanie krwi oraz składamy jednocześnie podziękowanie stacji Stacji Caritas za udostępnienie pomieszczeń dla krwiodawców.

Następny pobór krwi odbędzie się 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy