Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Załóż konto w ZINTEGROWANYM INFORMATORZE PACJENTA prowadzonym przez NFZ

Opublikowano .

W ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” Starostwo Powiatowe w Żurominie zaprasza mieszkańców powiatu żuromińskiego, zainteresowanych założeniem osobistego konta w ZINTEGROWANYM INFORMATORZE PACJENTA, do mobilnego stanowiska Narodowego Funduszu Zdrowia.

27 lutego 2014 r. (czwartek) w Żuromińskim Centrum Kultury, w godz. 10:00-14:00 czekać na Państwa będą pracownicy NFZ MOW w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, którzy na miejscu założą Państwu osobiste konto w portalu ZIP.Wystarczy okazać dowód osobisty, po czym otrzymacie login i hasło do konta. Konto można aktywować również dla niepełnoletnich dzieci. Profil w portalu ZIP dla niepełnoletniego dziecka może założyć osoba, która zgłosiła swoje dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez tę osobę konta w serwisie.

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdują się wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii swojego leczenia od 2008 r. ZIP składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz  Informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Sprawdzisz tu m.in. w których szpitalach i przychodniach możesz leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.

Zakładając osobiste konto w ZIP otrzymasz dodatkowo dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych.

Naprawdę warto! Dowiesz się wtedy m.in.:
  • Czy jesteś ubezpieczony (eWUŚ)
  • Na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium
  • Ile za Twoje leczenie płaci NFZ
  • Jaka kwotę NFZ dopłacił do wykupionych przez Ciebie leków
  • Gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu
  • Kiedy otrzymałeś refundowane przedmioty ortopedyczne (np. wózek inwalidzki, aparat słuchowy, protezę czy gorset).
Starosta Żuromiński
/-/ Janusz Welenc
e-max.it: your social media marketing partner