Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Ogólnopolski Test Zdrowia Nerek pod Honorowym Patronatem Starosty Żuromińskiego

Opublikowano .

Szanowni Państwo,

W powiatach żuromińskim, mławskim i nidzickim ruszyła własnie bezpłatna kampania społeczna - Ogólnopolski Test Zdrowia Nerek.


5 milionów Polaków ma chore nerki i nawet się tego nie domyśla. Co trzecia osoba, która przeszła covid ma uszkodzony ten ważny narząd. W Polsce wciąż często zdarza się, że wprost z pierwszej w życiu wizyty u nefrologa chory trafia na dializy lub na listę osób oczekujących na przeszczep nerki.

Na stronie www.poradnianefrologiczna.pl można wypełnić krótki test (9 pytań), sprawdzić w jakiej kondycji są nasze nerki i jeśli potrzeba, pobrać kod na darmowe badania krwi i moczu w dowolnym laboratorium ALAB na terenie tych 3 powiatów. Test można wypełnić już teraz, a cała akcja potrwa do końca września 2022 roku.patronat

Organizatorem akcji jest Fresenius Medical Care Polska z siedzibą w Poznaniu,
Partnerem projektu jest prof. Ryszard Gellert, Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii.

e-max.it: your social media marketing partner