Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Aparat do znieczuleń w żuromińskim szpitalu

Dnia 25.11.2020 r. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie zakupił Aparat do znieczulenia ogónego GE Datex-Ohmeda AVANCE S/5. Jest to sprzęt z pełnym monitorowaniem wentylacji i stężenia gazów medycznych i środków anestetycznych. Posiada wyjątkowy elektronicznie sterowany mieszalnik gazów z pneumatycznym sterowaniem wentylacji rezerwowej

Aparat Avance spełnia potrzeby wszystkich pacjentów, dzięki zastosowaniu respiratora operacyjnego 7900 SmartVent™, który daje możliwość wentylacji pacjenta następującymi trybami: wentylacja objętościowo-zmienna, ciśnieniowo-zmienna, PSVPro, SIMV / PSV, SIMV – PC, PCV-VG oraz ręczna. Pacjenci pediatryczni, wyposażeni w maski krtaniowe (LMA) oraz nietolerujący niektórych środków anestetycznych, to jedynie niektóre przykłady osób, u których zastosowanie wymienionych trybów wentylacji przyniesie korzyści.

Sprzęt będzie wykorzystywany na Bloku Operacyjnym.

Wartość nowego aparatu to 43.200 zł. Szpital pokrył kwotę z własnych środków.

APARAT DO ZNIECZULEN