Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Szpital w Żurominie opracowuje koncepcję dotyczącą utworzenia lądowiska całodobowego dla śmigłowców

Szpital w Żurominie podpisał umowę o wartości 23 370,00 zł. na opracowanie "Koncepcji oraz programu funkcjonalno-użytkowego na realizację zadania pn. Utworzenie lądowiska całodobowego w SPZZOZ w Żurominie".

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie usługi złożyła firma AP-TECH Płock. Inwestycja pozwoli ustalić optymalną lokalizację lądowiska dla śmigłowców LPR. Opracowane dokumenty mają za zadanie wskazać możliwe ( z punktu widzenia możliwości wykonywania operacji lotniczych przez LPR) lokalizacje lądowiska a także szacunkowy koszt ich zaprojektowania, wybudowania, utrzymania.

Posiadanie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych pozwoliłoby nam spełniać wszystkie wymogi obecnie stawiane systemowi ratownictwa medycznego oraz zapewnić mieszkańcom w pełni kompleksową i natychmiastową opiekę w stanach zagrożenia życia.