uromin 2022 styczeń

CivilDefence
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu zarządzania kryzysowego wykonuje Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Referat Zarządzania Kryzysowego

ul. Warszawska 25,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-39-29,
Kierownik Referatu - Jarosław Gałka

Aktualności Referatu Zarządzania Kryzysowego

Szkody wyrządzone przez silny wiatr w dniu 21.10.2021 r. na terenie powiatu żuromińskiego

• Miejscowość Kuczbork-Osada zerwany dach z budynku gospodarczego.
  • Miejscowość Siemcichy zerwany częściowo dach z budynku gospodarczego.
  • Miejscowość Mleczówka zerwany częściowo dach z budynku gospodarczego.
  • Miejscowość Stawiszyn - Łaziska częściowo uszkodzony dach budynku gospodarczego.
  • Miejscowość Żuromin częściowo poderwana metalowa obróbka dachu w budynku wielorodzinnym.
  • Miejscowość Brudnice częściowo uszkodzony dach z budynku mieszkalnego.
  • Miejscowość Zieluń częściowo uszkodzony dach z budynku mieszkalnego.
  • Miejscowość Stawiszyn - Łaziska zerwany dach budynku gospodarczego (obora 40mx12m).
  • Miejscowość Żuromin uszkodzona część elewacji budynku wielorodzinnego.
  • Miejscowość Strzeszewo częściowo uszkodzony dach budynku gospodarczego (kurnik).

Pozostałych zdarzeń związanych z przejściem frontu atmosferycznego - silnym wiatrem (powalone drzewa, konary drzew, itp.) na terenie powiatu żuromińskiego - 18 szt. W działaniach ratowniczych zaangażowane były siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu żuromińskiego.