CivilDefence
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu zarządzania kryzysowego wykonuje Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Referat Zarządzania Kryzysowego

ul. Warszawska 25,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-39-29,
Kierownik Referatu - Jarosław Gałka

Aktualności Referatu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 23.03.2021 roku o godz. 19:00 w trybie alarmowym zostało zwołane przez Starostę Żuromińskiego posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie. Celem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji oraz podjęcie decyzji o dalszych działaniach związanych z likwidacją ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 w miejscowości Chromakowo gm. Lutocin.
Pod przewodnictwem Starosty Żuromińskiego w posiedzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Żuromiński, Wójt Lutocina, Burmistrzowie Bieżunia, Żuromina i Lubowidza oraz szefowie służb, inspekcji i straży.