CivilDefence
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu zarządzania kryzysowego wykonuje Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Referat Zarządzania Kryzysowego

ul. Warszawska 25,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-39-29,
Kierownik Referatu - Jarosław Gałka

Aktualności Referatu Zarządzania Kryzysowego

Ogólnopolska wystawa programu PaT

W dniu 16 lutego 2010 roku o godz. 12:00 w Pałacu w Wilanowie Powiat Żuromiński zaprezentuje działania podjęte w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Profilaktyka a Teatr”. Zaprezentowany zostanie spektakl „TRAUMA”, film „Tańczący z dragami” „Inspiracja – Aktywacja” – grupa taneczna „TATANKA ART”, młodzieżowa grupa ”MONITOR” oraz wiele innych akcji profilaktycznych prowadzonych na terenie powiatu.

Program ten obejmuje cztery obszary: działanie, informację, edukację oraz akcję o nazwie "Przystanek PaT".

Celem programu jest:

1.      Oddziaływanie na zmniejszanie zjawiska narkomanii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

2.      Inspirowanie rodziców młodzieży szkolnej do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki narkotykowej.

3. Komunikowanie oraz inicjowanie przez Policję wspólnoty działań skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej.