Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Nowe szanse na przyszłość dla uczniów liceów ogólnokształcących powiatu żuromińskiego

Opublikowano .

W dniu 17 lipca br. w ramach projektu pt. : „Nowe szanse na przyszłość dla uczniów liceów ogólnokształcących powiatu żuromińskiego” realizowanego przez Europejskie Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Torunia w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Żurominie a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – 20 uczniów z lotniska Okęcie w Warszawie wyleciało na kurs językowy do Wielkiej Brytanii .

Uczniowie z liceów ogólnokształcących naszego powiatu byli w Eastbourne, jednym z wielu znajdujących się tam kurortów nadmorskich leżących nad brzegiem cieśniny La Manche.

Celem wyjazdu było uczestnictwo naszej młodzieży w dwutygodniowym kursie języka angielskiego, który odbył się w jednej z tamtejszych szkół prowadzących zajęcia dla obcokrajowców z całego świata.

Anglia i wakacje 2011 016.JPGAnglia i wakacje 2011 032.JPGAnglia i wakacje 2011 050.JPGAnglia i wakacje 2011 051.JPG

Anglia i wakacje 2011 053.JPGAnglia i wakacje 2011 060.JPGAnglia i wakacje 2011 068.JPGAnglia i wakacje 2011 069.JPG

Anglia i wakacje 2011 111.JPGAnglia i wakacje 2011 125.JPGAnglia i wakacje 2011 248.JPGAnglia i wakacje 2011 249.JPG

Anglia i wakacje 2011 252.JPGAnglia i wakacje 2011 258.JPGAnglia i wakacje 2011 264.JPGAnglia i wakacje 2011 336.JPG

Language Teaching Centre to instytucja znajdująca się w pięknym osiemnastowiecznym pałacyku należącym kiedyś do księcia Devonshire, otoczona dziesięciohektarowym parkiem, zlokalizowana 15 minut pieszo od centrum miasta oraz nadmorskiej plaży. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez angielskich nauczycieli (tzw. native speakers), podzieleni na kilka grup, wśród których znajdowali się uczący z całej Europy, co uniemożliwiało im komunikowanie się w języku ojczystym, ale zachęcało do nawiązywania międzynarodowych kontaktów i przyjaźni.

Młodzież mieszkała u brytyjskich rodzin ze studentami innych narodowości między innymi: Hiszpanii, Ukrainy, Francji , Austrii, Włoch , Turcji, Hongkongu, Kazachstanu. Taka forma pobytu dawała im możliwość korzystania z języka angielskiego nie tylko w szkole, ale również poza nią- w życiu codziennym.

W trakcie pobytu, oprócz nauki uczniowie mieli okazję zwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii – Londyn, zobaczyć wspaniałe kredowe klify o pięknej nazwie Siedmiu Sióstr, z najwyższym z nich - Beachy Head i stojącą u jego podnóża latarnią morską. Oprócz Londynu grupa zwiedziła najbardziej znany kurort południowej Anglii – Brighton.

Samo Eastbourne również zachwycało przepiękną promenadą ciągnącą się wzdłuż morza, długim molo i malowniczymi ulicami pełnymi kawiarń, sklepów i hoteli.

Na koniec swego pobytu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ich uczestnictwo w kursie, oceniające ich postępy i zaangażowanie w nauce języka angielskiego.

Wyjazd był dla nich bardzo ciekawym doświadczeniem, które dało im możliwość nauki i kontaktu z żywym językiem oraz kulturą i pięknem Wielkiej Brytanii ale także dało im poczucie własnej wartości i pozbycie się bariery językowej w kontaktach z ludźmi innej narodowości.

Sami uczniowie zgodnie przyznali , że dzięki temu wyjazdowi nabrali większej odwagi językowej, nauczyli się myśleć w obcym języku oraz podwyższyli poziom znajomości języka angielskiego.

e-max.it: your social media marketing partner