Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Informacje o zarządzie

Akcja Sprzątanie świata "Kocham, lubię, szanuję ..... nie śmiecę"

Opublikowano .

W dniach 14-16 września odbyła się tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska pod hasłem Kocham, lubię, szanuję ..... nie śmiecę. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu żuromińskiego, a także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie w trakcie akcji zebrali 7,6 m3 śmieci, uprzątnęli 11 dzikich wysypisk śmieci. Zatroszczyli się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, tereny wypoczynkowe - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta, ale również my - to szansa dla Nas na jesienny spacer po czystym lesie.

Dzikie wysypiska to nie tylko brzydki obrazek to przede wszystkim olbrzymie niebezpieczeństwo dla środowiska. Szkoda, że młodsi mieszkańcy powiatu muszą co roku sprzątać po osobach dorosłych. Nie jest to dobry przykład stosunku części mieszkańców do środowiska, w którym wszyscy żyjemy.

Starosta Żuromiński składa serdeczne podziękowanie wszystkim którzy brali udział w akcji Sprzątanie świata.

DSC00753.JPGDSC00756.JPGDSC00764.JPGDSC00769.JPG

sprzatanie.jpgsprzatanie_3.jpgsprzatanie_6.JPG

e-max.it: your social media marketing partner