kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Spotkanie przedświąteczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

Opublikowano .

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA „ Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem… Narodzony Boży Syn, Pan Wielkiego Majestatu, niesie dziś całemu światu, odkupienie win” Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Magia tych świąt obecna jest również w naszej szkole. 22 grudnia 2016r. o godzinie 1000 cała społeczność szkolna zebrała się na przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej – była Maryja, Józef, stajenka, gwiazda, migające światełkami choinki – aby poczuć magię zbliżających się świąt. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Szkolni artyści przygotowali i zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący tradycji Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach, pierwszej kolędy, choinki i Mikołaja. Występujący zapoznali nas również z różnicami w obchodach świąt w Polsce i Anglii. Słowo mówione przeplatane było występami szkolnych artystów z przepięknymi kolędami. Był również „ mini koncert” akordeonisty – ucz. klasy II TSM Dawida Sinkiewicza. Miłym akcentem były słodkie upominki od Mikołaja przekazane wszystkim uczestnikom uroczystości.

Po występach młodzieży głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który przekazał życzenia od Starosty Powiatu - były życzenia zdrowia, pogody ducha , spokoju, nadziei na lepsze jutro i spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.

Bardzo szczególne życzenia wystosował do całej społeczności szkolnej Duszpasterz Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II ks. bp Henryk Tomasik. List biskupa z okazji Świąt Bożego Narodzenia odczytała wicedyrektor szkoły Pani Ewa Janulewska, który życzyła wszystkim czasu na odpoczynek i refleksje nad wielką tajemnicą wiary o Panu Bogu, wielu chwil spędzonych gronie najbliższych, zdrowia i optymizmu.

Pan Dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom – p. B. Gronkiewicz, p. E. Pietrzak, p. A. Tyrajskiej, p M. Rzymowskiej, p. K. Błaszkiewiczowi, p. J. Czyżykowi za piękną uroczystość i wprowadzenie w świąteczny nastrój. Piękne i pełne treści przesłanie na święta przekazał wszystkim ksiądz Michał Fordubiński.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze Święta spośród wszystkich świąt, pełne dobrych uczuć, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą. Oby Ich magia przetrwała w nas jak najdłużej

Grażyna Truszczyńska

e-max.it: your social media marketing partner