kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Projekt "Ferie w bibliotece"

Opublikowano .

Pierwszy tydzień projektu "Ferie w bibliotece" minął w bajkowej atmosferze. Uczestnicy zostali zabrani do magicznego świata książek oraz do czarowania farbami i papierem. Mali artyści wykonali plisowanego bałwana, tęczową sowę, szalonego Klauna, drzewa malowane bibułą, zaprojektowali ciepłą czapkę, a przez chwilę zamieszkali nawet w indiańskim tipi.

Bibliotekę odwiedzili specjalni goście, którzy z uczestnikami przebyli podróż po kartach książek autorów znanych i lubianych. Dzieci zaprzyjaźniły się z młodym wojownikiem z plemienia Dakotów, spotkały z Jankiem Muzykantem oraz Chłopcami z Placu Broni. Zaznajomiły się również z urwisem Kacprem z książeczki Pana Grzegorza Kasdepke. Wszystkim gościom, którzy włączyli się w inaugurację akcji” Cała Polska Czyta Dzieciom " wręczono pamiątkowe dyplomy, natomiast dzieci za trud pracy dostały słodkości.

W drugim tygodniu ferii za sprawą dzieci spędzających wolny czas w bibliotece było również gwarno i wesoło. Byli ciekawi goście, którzy kontynuowali czytanie książek w ramach inauguracji akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom”. Bibliotekę odwiedziły Panie ze Szpitala Powiatowego w Żurominie, które na wstępie wyjaśniły dzieciom, jaka jest różnica między pielęgniarką a położną, że nie tylko chodzi o kolor paska na czepku. Następnie zabrały dzieci do Stumilowego Lasu, gdzie spotkały się m.in. z Kubusiem Puchatkiem, wiecznie smętnym osłem oraz brykającym Tygrysem. Harcerze zapoznali słuchaczy z dziewczynką Matyldą, która odkryła w sobie magiczną moc. Po lekturze dzieci z pasją wykonały zimowe miasteczko z płatków kosmetycznych.

Kulminacja Ferii z Biblioteką nastąpiła 11 lutego, to właśnie tego dnia naszych milusińskich odwiedziła grupa artystyczna O'karyna. Zabawy, uciechy, prezentów było, co niemiara.  Na zakończenie imprezy był poczęstunek i pamiątkowe kubki oraz worki z nadrukiem bibliotecznym, aby dzieciom przypominały, że jak ferie ... to tylko u nas.

Piątek (12 lutego)był dniem smutnym, bo pożegnalnym, ale nie do końca. Walentynki, to dzień, w którym „serce czeka na serce”. My również otrzymaliśmy takie serca-zawieszki od uczestników zajęć. Na koniec dyrektor biblioteki zabrała dzieci w świat bajek Jana Brzechwy, czyli Kaczki Dziwaczki, Żuka zakochanego w Biedronce, Samochwały i Skarżypyty. Dzieciaki same kończyły wersety czytanych bajek. Można śmiało stwierdzić, czytanie zbliża pokolenia, a twórczość Jana Brzechwy jest ponadczasowa.

Na koniec wszyscy uczestnicy ferii chcą podziękować gościom, którzy poprzez swoje zaangażowanie w czytanie książek w bibliotece pozwolili przenieść się do magicznego świata, przez co sami pewnie też poczuli się jak dzieci.

DSC05564DSC05566DSC05583DSC05587DSC05599DSC05600DSC05601DSC 0015DSC 0033DSC 0056DSC 0057DSC 0065DSC 0067DSC 0103DSC 0105DSC 0112DSC 0136DSC 0137DSC 0187DSC 0188DSC 0281DSC 0294IMG 20160211 113156page9page20

e-max.it: your social media marketing partner