"Bieżuńskie Nutki" po raz czwarty.

Powiatowy Festiwal Przedszkolaków "Bieżunskie Nutki" corocznie skupia na scenie dziesiątki najmłodszych wokalistów z terenu powiatu. W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło 85 przedszkolaków z Lutocina, Jonnego, Bieżunia, Zielunia, i Gościszki.

IGP1488 IGP1502 IGP1513 IGP1516 IGP1519 IGP1523 IGP1533 IGP1547 IGP1551 IGP1555 IGP1556

Repertuar prezentowany na scenie bieżuńskiego ośrodka był bardzo zróżnicowany, piosenki o misiach i krasnalach mieszały się z najnowszymi przebojami ze ścieżek muzycznych ulubionych bajek. Kolorowe stroje i choreografia pięknie uzupełniały popisy muzyczne młodych wykonawców. Na zakończenie Festiwalu każde dziecko otrzymało imienny dyplom, słodycze i okolicznościowy medal. Festiwal swoją obecnością uświetnili: Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, Andrzej Szymański Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń, Małgorzata Krasniewska Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieżuniu, Krzysztof Jabłoński Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu oraz Nina Pachniewska przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorzy składają podziękowania głównemu sponsorowi tegorocznej edycji festiwalu-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczestnikom, opiekunom, rodzicom oraz gościom zaproszonym.

Kinga Rogowska
Miejsko-Gminny Ośrodek Kulturyw Bieżuniu