I Rejonowy Konkurs Piosenki Angielskiej

12 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Siemiątkowie w Publicznym Gimnazjum odbył się I REJONOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELKSIEJ ,,Stars’Avenue” pod patronatem Starosty Powiatu Żuromińskiego Janusza Welenca.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali Pani Dyrektor Iwona Grabowska Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz Pan Starosta Janusz Welenc, przecinając wstęgę. Pan Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż jest bardzo zadowolony z inicjatywy młodzieży, która była inicjatorem dzisiejszego spotkania. Podkreślił, że to przedsięwzięcie ma zachęcić uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób w celu lepszego radzenia sobie we współczesnym świecie.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu żuromińskiego    i powiatów sąsiednich.

Celem konkursu było:

·        motywowanie młodzieży do doskonalenia umiejętności językowych,

·        prezentowanie ich uzdolnień językowych i wokalnych,

·        propagowanie języka angielskiego na terenie powiatu żuromińskiego,

·        integracja młodzieży z gimnazjów powiatu żuromińskiego.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolny, finał powiatowy. Każda szkoła mogła wytypować nie więcej niż dwóch uczestników (solista, zespół).

Zmagania uczestników konkursu zostały poddane ocenie jury. Jurorzy ocenili:

·         dobór repertuaru do możliwości wokalnych i językowych wykonawców,

·        fonetyczna i leksykalna poprawność śpiewanego tekstu,

·        estetyka i dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu,

·        ruch i obycie sceniczne,

·        interpretacja utworu,

·        ogólny wyraz artystyczny.

W finale wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Gimnazjum w Zielonej, Gimnazjum w Bieżuniu, Gimnazjum nr 2 w Żurominie, Gimnazjum w Siemiątkowie oraz Gimnazjum z Lutocina.

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

Jacek Cecelski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu (przewodniczący zespołu jury), Magdalena Kowalska – nauczyciel języka angielskiego, Bogdan Pontkowski – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Siemiątkowie, Krystian Falkiewicz - przedstawiciel uczniów.

Po burzliwej naradzie jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

I kategoria – solista

I miejsce – Joanna Budka Gimnazjum w Bieżuniu , "Take my breath away" grupy Berlin.

II miejsce – Aleksandra Błażyńska, Gimnazjum w Siemiątkowie, "It is you" Dany Glover

III miejsce – Klaudia Rakoczy, Gimnazjum nr 2 w Żurominie, Christiny Aguilery "Say something"

II kategoria – zespół

I miejsce – Zespół z gimnazjum nr 2 w Żurominie, Adele "Someone like you".

II miejsce – Zespół z gimnazjum w Siemiątkowie, "Cell Block Tango" z musicalu "Chicago

III miejsce – Zespół z gimnazjum w Lutocinie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz wydawnictwo "Pearson".

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, mile spędzony czas oraz zapraszamy wszystkich chętnych na drugą edycję konkursu.

Konkurs piosenki poprowadzili: Klaudia Pawlak i Piotr Szcześniak.

Organizatorzy konkursu: uczniowie Zespołu Szkół -Publiczne Gimnazjum w Siemiątkowie pod opieką nauczycielki języka angielskiego Pani Ewy Bodek.

100 1350100 1351100 1353100 1355100 1357100 1358100 1361100 1363100 1369100 1370100 1380100 1382100 1401100 1403100 1404100 1408