kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Magiczny Dzień Dziecka w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

Opublikowano .

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka muzeum w Bieżuniu zaprosiło laureatów konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” (eliminacje wstępne) ze swoimi opiekunami i rodzicami oraz grupy przedszkolne z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu: „Krasnoludki” i „Jagódki” pod opieką Pani Ewy Ratajczyk i Pani Jolanty Ważnej.

Przybył również pełniący tego dnia funkcję Starosty Żuromińskiego Igor Aszyk, jego asystent Janusz Welenc (na co dzień Starosta Żuromiński), Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański, Przewodniczący Rady Miasta w Bieżuniu Zygmunt Liszewski, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu Marek Cimochowski, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski, rady powiatowy Bernard Jabłoński.

Uroczystą Galę wręczenia nagród Laureatom konkursu poprowadził kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jerzy Piotrowski.

Laureatami 19 edycji eliminacji wstępnych zostali:

W kat. 5-9 lat:

 • I miejsce – Aleksandra Cichoń z Żuromińskiego Centrum Kultury,
 • II miejsce – Oliwia Bryzek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,
 • III miejsce – Oliwia Salawerska z Samorządowego Przedszkola w Łącku, 

Wyróżnienie ex aequo

 • Zuzanna Witak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,  
 • Natalia Banaszek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

W kat. 10-12 lat:

 • I miejsce – Monika Gowin z Żuromińskiego Centrum Kultury,
 • II miejsce – Justyna Macek ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Borkach,
 • III miejsce – Eliza Chmielewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Kołłątaja w Mławie,

Wyróżnienie ex aequo

 • Katarzyna Czachorowska z Żuromińskiego Centrum Kultury, 
 • Szymon Pudlik z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu.

W kat. 13-15 lat:

I miejsce – Sylwia Bartczakowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,
II miejsce – Natalia Lewandowska z Żuromińskiego Centrum Kultury, 
III miejsce – Michał Lewandowski z Żuromińskiego Centrum Kultury,

Wyróżnienie ex aequo

 • Paulina Szymańska z Żuromińskiego Centrum Kultury,
 • Marzena Grablewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

Wkat. 16-19 lat:

I miejsce – Alicja Stempkowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,
II miejsce – Rafał Grablewski z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,
III miejsce – Damian Grablewski z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu,

Wyróżnienie ex aequo

 • Weronika Skowrońska z Żuromińskiego Centrum Kultury,  
 • Eliza Brdak z Żuromińskiego Centrum Kultury.

Ponadto Komisja przyznała dodatkową Nagrodę dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na życzenia. Organizatorzy oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim dzieciom najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Niespodzianką dla zebranych było przybycie do muzeum w Bieżuniu wróżki z Pernambuco, która poprowadziła konkurs wiedzy o naszym regionie. Dzieci odpowiadały m. in. na pytania: „Czy Starostą Żuromińskim jest: a) Robin Hood, b) Chuck Norris, c)  Janusz Welenc?”, „Czy Dyrektorem Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest: a) Janko Muzykant, b) Jan Rzeszotarski, c) Jan III Sobieski?”. Dowiedzieliśmy się również gdzie znajdują się słonie w Bieżuniu, w którym miejscu Wkry pływają wieloryby i ile ogonów ma sroka. Za udzielone odpowiedzi dzieci otrzymywały drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, firmę Cedrob S.A. i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji przygotowanych przez muzeum w Bieżuniu. Z 77 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs „Moja Przygoda w Muzeum” (eliminacje wstępne) Pani Lucyna Grabowska zaaranżowała wystawę. Nasi milusińscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoją pracą w tle. Tego dnia nie zabrakło pysznych, słodkich smakołyków ufundowanych przez Cedrob S.A., Annę i Krzysztofa Dudkiewiczów, Zygmunta Liszewskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieżuniu, Zbigniewa Przywitowskiego Prezesa firmy „Złota Kurka” i sklep Delikatesy u Cybulskich, za które dziękujemy. Organizatorzy składają również serdeczne podziękowania fundatorom nagród - firmie Cedrob S.A., Starostwu Powiatowemu w Żurominie, Urzędowi Miasta i Gminy Bieżuń, Alicji Kłobukowskiej oraz Panu Zbigniewowi Dobrowolskiemu za dokumentację fotograficzną naszego spotkania.

Już dziś zapraszamy wszystkich młodych artystów do wzięcia udziału w przyszłorocznej, 20 edycji eliminacji wstępnych.

Izabela Kubińska
Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu
Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

DSCF1058DSCF1062DSCF1069DSCF1080DSCF1087DSCF1089DSCF1093DSCF1096DSCF1098DSCF1102DSCF1104DSCF1106DSCF1108DSCF1110DSCF1112DSCF1113DSCF1114DSCF1116DSCF1118DSCF1121DSCF1122DSCF1124DSCF1127DSCF1131DSCF1136DSCF1141DSCF1144DSCF1147DSCF1151DSCF1154DSCF1167DSCF1170DSCF1177DSCF1178DSCF1182DSCF1189DSCF1197DSCF1253DSCF1254DSCF1292P5304283P5304373

e-max.it: your social media marketing partner