XVIII Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

Muzeum Wsi  Mazowieckiej w Sierpcu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży mieszkających lub uczących się w województwie mazowieckim, tj. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, studentów oraz pozostałych młodych ludzi do lat 30. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie unikalnych walorów twórczości Stefana Gołębiowskiego – poety, literata, tłumacza dzieł Horacego, promocja amatorskiej ekspresji artystycznej oraz krzewienie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu.

Już po raz trzeci Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego objął honorowym patronatem Mazowiecki Kurator Oświaty, natomiast fundatorami nagród są: Akademia Humanistyczna im. A.   Gieysztora w Pułtusku, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Ciechanowie oraz firma Cedrob S.A.

Zachęcamy do udziału w organizowanym przez nas konkursie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie od 3 do 5 wierszy o dowolnej tematyce, w trzech egzemplarzach, bądź  czytelnego rękopisu pod adresem:

MUZEUM MAŁEGO MIASTA W BIEŻUNIU
ODDZIAŁ  MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU
UL. STARY RYNEK 19
09-320 BIEŻUŃ

z dopiskiem: „Konkurs Poezji – Kategoria …”(wpisać odpowiednią do swojego wieku)

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej: www.mwmskansen.pl oraz www.biezun.pl. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem tel.( 23) 657 80 45

Izabela Kubińska
Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu