kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Wystawa OTO ONI

Opublikowano .

Wystawa otwarta od 19 maja 2012r  do 15 czerwca 2012r

Kurator wystawy: Beata Jaszczuk

Zapraszamy na wystawę wyjątkowego, bezkompromisowego malarstwa, pełnego niekłamanych emocji. Na wystawie OTO ONI pokażemy prace artystów – ousiderów, malarzy nie obecnych w powszechnej świadomości, a związanych z projektem OTO JA.

Ich talent i twórczy potencjał został odkryty przez instruktorów i animatorów pracujących wówczas w Wojewódzkim Domu Kultury w Płocku, którzy następnie założyli Stowarzyszenie Oto Ja i od prawie 18 lat pracują z upośledzonymi i wykluczonymi społecznie artystami z podpłockich domów pomocy społecznej.

To właśnie dzięki projektowi Oto Ja na mapie polskiej sztuki pojawiło się zjawisko znane jako Płockie Zagłębie Sztuki Naiwnej i Art Brut.

Powstała unikatowa w skali kraju kolekcja sztuki art brut - jest ona bezcennym dokumentem metody działań grupy animatorów i kuratorów z pod znaku OTO JA oraz dowodem artystycznego rozwoju artystów tego nurtu.

Na wystawie zobaczymy prace m.in. następujacych autorów: Tadeusza Głowali, Włodzimierza Rosłona, Adama Dembińskiego, Barbary Chęckiej, Haliny Dylewskiej, Krzysztofa Wiśniewskiego, Romana Rutkowskiego.

Wszystkie prace prezentowane na wystawie pochodzą z płockiej kolekcji OTO JA*.

*Kolekcja OTO JA jest kolekcją sztuki osobnej, innej, art. brut ( pol. sztuki surowej), a jej twórcy są w większości mieszkańcami domów opieki społecznej z regionu Mazowsza.

Tworzona była od 1994 r. i wzięła się z wieloletnich poszukiwań i badań nad zjawiskiem.

Otwarcie wystawy 18 maja 2012r o godzinie 18:00. Wystawa czynna do 15 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00. Zapraszamy grupy tel. 23 657 27 99

OTO_ONI_ZCK_PLAKAT.png 

e-max.it: your social media marketing partner