kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Narodowe Święto Niepodległości w ZSP w Żurominie

Opublikowano .

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

13 listopada o godzinie 11 00 w naszej szkole uroczyście upamiętniono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości. Od tamtych wydarzeń minęło już 99 lat. Wprowadzono Sztandar Szkoły i uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrali prowadzący, którzy powitali wszystkich zebranych i oddali głos Dyrektorowi Szkoły. Pan Dyrektor Wojciech Smoliński serdecznie powitał obecnych na uroczystości Starostę Powiatu Pana Jerzego Rzymowskiego i Wicestarostę Pana Ireneusza Rejmusa. Dyrektor Szkoły podkreślił, że 11 LISTOPADA to jedno z ważniejszych świąt narodowych. Po 123 latach niewoli ziściło się marzenie Polaków o wolności. Jest to dzień radosny dla każdego z nas, manifestujemy bowiem swój patriotyzm. Pan Dyrektor podkreślił, że patriotyzm jest potrzebny w każdej sytuacji i w każdym czasie, bo jak powiedział Patron Naszej Szkoły Jan Paweł II: „ Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna OJCZYZNA”. Następnie głos zabrali prowadzący uroczystość, którzy przedstawili krótkie rozważania na temat takich wartości jak Polska, wspólne dobro, kultura, walka. Wprowadzili w ten sposób w najważniejszą część uroczystości. W tym momencie rozpoczął się Szkolny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Celem tego wspólnego świętowania było kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów, upamiętnienie ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, rozwijanie zainteresowań młodzieży historią ojczyzny, uwrażliwienie na piękno pieśni patriotycznej. W czasie konkursu prowadzący prezentowali tło historyczne pieśni, a poszczególne klasy przy akompaniamencie muzycznym wykonywały swoje utwory. Po prezentacji głos w imieniu jury zabrała Wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Janulewska, która ze wzruszeniem podziękowała wszystkim wykonawcom za przepiękną lekcję historii i patriotyzmu, pogratulowała odwagi i ogłosiła, że wszyscy są zwycięzcami. Szkolnym artystom wręczono pamiątkowe dyplomy. Podsumowano także konkurs na plakat o tematyce niepodległościowej – I miejsce zajęła nowatorska praca pod hasłem „ Miłość do ojczyzny naszym prawem”. Pan Dyrektor podziękował uczniom i ich opiekunom za piękną lekcję patriotyzmu. Wystrój sali nadawał uroczystości powagi i podniosłości, znaczenie święta podkreśliła dekoracja: godło i flaga Polski, brzozowe krzyże, plakaty. To część hołdu złożonego tym, którzy zapłacili najwyższą cenę, byśmy mogli cieszyć się wolną Ojczyzną. Cała społeczność szkolna wyjątkowość tego dnia podkreśliła galowym strojem i kotylionami.

Grażyna Truszczyńska

DSC 0042 KopiowanieDSC 0065 KopiowanieDSC 0072 KopiowanieDSC 0082 KopiowanieDSC 0093 KopiowanieDSC 0095 KopiowanieDSC 0109 KopiowanieDSC 0125 KopiowanieDSC 0127 KopiowanieDSC 0135 KopiowanieDSC 0142 KopiowanieDSC 0178 KopiowanieDSC 0194 KopiowanieDSC 0224 Kopiowanie

e-max.it: your social media marketing partner