Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Zintegrowany Informator Pacjenta

Opublikowano .

ZIP czyli ZINTEGROWANY INFORMATOR PACJENTA, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i  finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

ZIP składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz  Informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Sprawdzisz tu m.in. w których szpitalach i przychodniach możesz leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.

Zakładając osobiste konto w ZIP otrzymasz dodatkowo dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych.

Naprawdę warto! Dowiesz się wtedy:
  • ž   Czy jesteś ubezpieczony (eWUŚ)
  • ž   Na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium
  • ž   Ile za Twoje leczenie płaci NFZ
  • ž   Jaka kwotę NFZ dopłacił do wykupionych przez Ciebie leków
  • ž   Gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu
  • ž   Kiedy otrzymałeś refundowane przedmioty ortopedyczne (np. wózek inwalidzki, aparat słuchowy, protezę czy gorset).
Żeby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu należy udać się z dowodem osobistym do Delegatury NFZ w Ciechanowie (IV piętro, p. 430, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, w czwartki od 8.00 – 18.00) w celu uzyskania danych dostępowych (identyfikator użytkownika oraz hasło). Po ich otrzymaniu możesz zacząć korzystać z serwisu. Zarówno rejestracja jak i korzystanie z serwisu są bezpłatne.

WAŻNE!
Żeby korzystać z serwisu nie wystarczy rejestracja na stronie internetowej. Informacje o Tobie udostępniane w Informatorze są tak zwanymi „danymi wrażliwymi” i zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych oraz wytycznymi GIODO, podlegają szczególnej ochronie. Dlatego wymagana jest Twoja osobista wizyta w siedzibie Funduszu. Informacje o Twoim leczeniu pojawią się po upływie co najmniej 24 godzin od otrzymania loginu i hasła oraz będą aktualizowane raz na dobę.

PAMIĘTAJ!
Nie udostępniaj danych służących do logowania w ZIP osobom trzecim.
Pamiętaj jednak, że dane pojawią się w Informatorze dopiero wtedy, kiedy NFZ otrzyma je od świadczeniodawców (może to trwać do 2 miesięcy). Nie oczekuj zatem, że zobaczysz w zestawieniu np. niedawno zrealizowaną receptę. Wiedz również, że przedstawione dane mogą się zmieniać w trakcie roku, gdy świadczeniodawca dokona np. korekty faktury. System ZIP jeszcze nie obejmuje małoletnich.

Więcej na stronie https://zip.nfz.gov.pl

e-max.it: your social media marketing partner