Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Informacje o zarządzie

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Żurominie

Opublikowano .

Fundacja DKMS Polska zwróciła się do Starosty Żuromińskiego o objęcie patronatem honorowym „Dnia Dawcy Szpiku Kostnego w Żurominie”. Akcja odbędzie się 11 grudnia 2011 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 w NZOZ Przychodni Lekarskiej „Panaceum” w Żurominie ul. Wiatraczna 19. Inicjatorem organizacji Dnia Dawcy Szpiku na terenie Powiatu Żuromińskiego jest Pan Marek Markowski.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu zaledwie 4 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego.

Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 r., jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. Od tego czasu DKMS Niemcy stały się największą bazą potencjalnych dawców na świecie (ponad 2 550 000). DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego i do dnia dzisiejszego udało się zarejestrować ponad 161 000 potencjalnych dawców. 94 dawców oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Przychylając się do prośby Fundacji, zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tak ważnej akcji.

Plakat Plakat (115.63 KB)

e-max.it: your social media marketing partner