KONKURS: WOLONTARIUSZE Z MAZOWSZA POKAŻCIE SIĘ

Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać. Temu służy kolejna już edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, który ma wyróżniać najlepszych wolontariuszy na Mazowszu. W tym roku termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 20 września br.

thumb plakat 2019

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Jeden podmiot może wskazać od 1 do 5 kandydatur (każdą na osobnym formularzu).

W zeszłym roku do konkursu zgłoszono aż 60 kandydatur. Laureatami I miejsca w konkursie zostali wychowankowie grupy VI w Zakładzie Poprawczym w Studzieńscu, II miejsce przypadło Pani Anecie Komisarczuk - wolontariuszce w Programie Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, a III miejsce zajął Pan Konrad Jóźwik - wolontariusz z Gminy Szydłowiec.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Aby zgłosić swojego kandydata należy na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35 – osobiście lub za pośrednictwem poczty lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z opisem jego działalności w postaci np. wspomnienia, relacji czy pamiętnika. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2019 r.

Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest w październiku podczas gali konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Szczegółowych informacji udziela:
Biuro Dialogu Obywatelskiego