Wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Ekologicznego przeznaczonego dla uczniów powiatu żuromińskiego

W dniu 10 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbyło się wręczenie nagród  dla laureatów Konkursu Ekologicznego przeznaczonego dla uczniów powiatu żuromińskiego. Nagrody dla laureatów Konkursu zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, samorządy gmin: Żuromin, Bieżuń, Lubowidz, Kuczbork Osada, Siemiątkowo, Lutocin oraz Nadleśnictwa Lidzbark i Dwukoły. Wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Starosta Żuromiński  - Janusz Welenc, Przewodniczący Rady Powiatu – Jerzy Rzymowski oraz przedstawiciele: Nadleśnictwa Dwukoły – Pan Piotr Wnuk i Nadleśnictwa Lidzbark – Pani Joanna Bilska.

Konkurs trwał  od 18.01.2012 r. do 21.05.2012 r. i obejmował część teoretyczną i praktyczną.

Organizatorami Konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, wszystkie samorządy gmin z terenu powiatu żuromińskiego, Nadleśnictwo Lidzbark, Nadleśnictwo Dwukoły oraz dyrektorzy szkół.

Cele Konkursu to: popularyzacja i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzanie zainteresowań młodzieży ekologią i ochroną  środowiska, kształtowanie postaw i zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci  i młodzieży powiatu, inicjowanie działań praktycznych w celu poprawy stanu środowiska.

wfosigw13

IMG 7095IMG 7096IMG 7097IMG 7098IMG 7101IMG 7103IMG 7107IMG 7109IMG 7111IMG 7116IMG 7119IMG 7121IMG 7123IMG 7128IMG 7131IMG 7134IMG 7137IMG 7140IMG 7145IMG 7147IMG 7153IMG 7158IMG 7168IMG 7178

Laureaci Konkursu – część teoretyczna

SZKOŁY PODSTAWOWE

• I miejsce – Karolina Mańka - Szkoła Podstawowa w Sarnowie
  • II miejsce – Aleksandra Słabkowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurominie
  • III miejsce – Karolina Lewalska - Szkoła Podstawowa w Raczynach

GIMNAZJA

• I miejsce – Paulina Kopkiewicz – Gimnazjum Nr 3 w Syberii
  • II miejsce – Natalia Kawczyńska - Gimnazjum Nr 2 w Żurominie
  • III miejsce – Aleksandra Liszewska – Gimnazjum Nr 2 w Żurominie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

• I miejsce – Katarzyna Kalinowska – Liceum Ogólnokształcące w Żurominie
  • II miejsce – Karol Twarogowski– Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu
  • III miejsce – Jolanta Kasprzak – Liceum Ogólnokształcące w Żurominie

Zgodnie z Regulaminem Konkursu uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych wyłonieni w etapie szkolnym zostali bezpośrednio finalistami powiatowymi:

w kategorii Szkoły Podstawowej Specjalnej Daniel Sobotka – zespół edukacyjno-terapeutyczny „  O”

w kategorii Gimnazjum Specjalnego Cezary Krzemiński- zespół edukacyjno-terapeutyczny „A”

w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej – Szkoła Przysposobiająca do Pracy Anna Stępniak  - zespół edukacyjno-terapeutyczny „K”

Laureaci Konkursu – część praktyczna

SZKOŁY PODSTAWOWE

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubowidzu
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Łaszewie
  • III miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurominie

GIMNAZJA

• I miejsce - Gimnazjum Nr 3 w Syberii
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Lubowidzu
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 1  w Żurominie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

• I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu
  • II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej
  • III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie otrzymał wyróżnienie zespołowe.