Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Informacje o zarządzie

DZIEŃ DAWCY SZPIKU KOSTNEGO W ŻUROMINIE

Opublikowano .

W niedzielę, 11 grudnia 2011r., w godz. 10.00-16.00, w Przychodni Lekarskiej Panaceum NZOZ, pod patronatem honorowym Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz sześciu gmin powiatu, odbyła się wspólna akcja Fundacji DKMS Polska, żurominianina Marka Markowskiego i Tygodnika Ciechanowskiego (współorganizator, patron medialny). Dzięki współpracy z pielęgniarkami ... 

Zasady  Zasady  (1.07 MB)

szpik(1).JPGszpik(10).JPGszpik(11).JPGszpik(12).JPG

szpik(13).JPGszpik(14).JPGszpik(15).JPGszpik(16).JPG

szpik(17).JPGszpik(18).JPGszpik(19).JPGszpik(2).JPG

szpik(20).JPGszpik(21).JPGszpik(22).JPGszpik(23).JPG

szpik(24).JPGszpik(25).JPGszpik(26).JPGszpik(27).JPG

szpik(28).JPGszpik(29).JPGszpik(3).JPGszpik(30).JPG

szpik(31).JPGszpik(32).JPGszpik(33).JPGszpik(34).JPG

szpik(35).JPGszpik(36).JPGszpik(37).JPGszpik(4).JPG

szpik(5).JPGszpik(6).JPGszpik(7).JPGszpik(8).JPG

szpik(9).JPG

... Agatą Lawręc, Zofią Łuczkiewicz, Zofią Koprowską i Barbarą Więckowską oraz lekarzem Zbigniewem Marchlewskim z Przychodni Lekarskiej Panaceum, przy pomocy wolontariuszy „Good Angels” z Centrum Wolontariatu przy Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie (tj. Olgi Witkowskiej, Marty Piórkowskiej, Sylwii Kołnierzak, Joanny Kwiatkowskiej, Kamila Gontarka i Eweliny Wronkowskiej), udało się sprawnie przeprowadzić rejestrację osób – potencjalnych dawców szpiku. Zgłosiło się aż 143 chętnych mieszkańców powiatu i nie tylko, w wieku od 18 do 55 lat, którzy oddali materiał (4 ml krwi, bądź też wymaz pobrany z jamy ustnej) do przeprowadzenia badań zgodności antygenowej z materiałem osób chorych na białaczkę, które potrzebują przeszczepu. Akcję zaszczycił obecnością Starosta Żuromiński Janusz Welenc, patron honorowy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu pierwszej tego typu akcji w Żurominie, a także wszystkim, którzy nas w jakikolwiek sposób wsparli, bądź finansowo, bądź umożliwiając rozpropagowanie akcji w postaci plakatów i ulotek.

Jednocześnie informujemy, że jeśli ktoś nadal chciałby zapisać się do bazy danych, a nie zdążył odwiedzić nas w Przychodni, nadal może się zapisać. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Fundacji DKMS Polska www.dkms.pl. Poprzez specjalna zakładkę rejestracji można zamówić do domu specjalny zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z jamy ustnej, który odsyła się pocztą na adres Fundacji.

Marek Markowski 
Agnieszka Orkwiszewska- Tygodnik Ciechanowski 
Tomasz Oćwieja, Fundacja DKMS Polska 
Zdjęcia Agnieszka Orkwiszewska

Dodatkowe informacje na stronie internetowej Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie pod adresem www.biblioteka-zuromin.pl/index.php/wiadomosci/423-razem-mona-wicej-.html

e-max.it: your social media marketing partner