Europejskie Dni Pracodawców Powiatu Żuromińskiego 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie w dniach 15 -16 listopada zorganizował Europejskie Dni Pracodawców Powiatu Żuromińskiego 2017.

Celem Europejskich Dni Pracodawców Powiatu Żuromińskiego 2017 było wspieranie współpracy między pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia poprzez m.in. podniesienie poziomu wiedzy pracodawców na temat wsparcia publicznego na rozwój przedsiębiorczości z wykorzystaniem środków finansowych z Funduszu Pracy, środków Unijnych, Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku służb zatrudnienia.

Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy filia w Ciechanowie, Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem Społecznej Samopomocy w Ciechanowie i Stowarzyszeniem LGD „Przyjazna Mazowsze” w Ciechanowie zorganizowało konferencję, w której uczestniczyli pracodawcy z powiatu Żuromińskiego, laureaci konkursu w ramach programu „Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna młodzieży w ramach krajowych i unijnych środków publicznych” - młodzież szkół ponadgimnazjalnych z obszarów wiejskich z terenu powiatu mławskiego, ciechanowskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz miasta i gminy Lidzbarka Welskiego, a także  przedstawiciele tych szkół.

IMG 4204

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Pan Jerzy Rzymowski - Starosta Żuromiński, który przywitał licznie przybyłych gości. Podkreślił, że tego rodzaju spotkania są dobrym przykładem budowania dobrych relacji i współpracy na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Starosta Żuromiński nawiązał do zaproszonych młodych ludzi, że są oni znaczącą częścią i nadzieją społeczeństwa. Ludzkość potrzebuje ich w życiu społecznym, w sferze nauki, techniki i pracy. Dlatego też większość działań i prac powinno być prowadzone z myślą o młodych, aby stworzyć im sprzyjające warunki do życia, mieszkania i pracy w naszym kraju.

Starosta w szczególny sposób zaznaczył obecność i rolę Pani Elżbiety Szymanik zastępcy Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, która podczas spotkania omówiła Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020 dla przedsiębiorców.

Z uwagi na rangę wydarzenia na spotkaniu obecne były następujące osoby:

• Cezary Kądrzycki -  Sekretarz Starostwa Powiatu Mławskiego obecny w imieniu  Włodzimierza Adama Wojnarowskiego Starosty Mławskiego
  • Anna Dumińska-Kierska - Wicestarosta Płoński obecna w imieniu Andrzeja Stolpy - Starosty  Płońskiego
  • Sławomir Morawski -  Starosta  Ciechanowski
  • Zbigniew Nosek - Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku Welskim obecny w imieniu Macieja Sitarka - Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku Welskim
  • przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy w Ciechanowie i Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „PRZYJAZNE MAZOWSZE” w Ciechanowie.

Podczas wydarzenia zostały omówione następujące tematy i kwestie:

• Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020 dla przedsiębiorców,
  • wsparcie lokalnego rynku pracy w ramach Unijnych środków finansowych,
  • rozwój przedsiębiorstw i tworzenie miejsc pracy - aspekty finansowe i wsparcie z Funduszu Pracy, Krajowego Funduszu Szkoleniowego i działania sieci EURES realizowane w powiecie Żuromińskim.

W trakcie Europejskich Dni Pracodawców 2017 były przygotowane stoliki eksperckie. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z porad indywidualnych specjalistów w zakresie przedsiębiorczości z następujących instytucji:

• Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Biuro Terenowe w Żurominie,
  • Urzędu Skarbowego w Żurominie,
  • Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Ciechanowie,
  • Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie,
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie.

Uczestnicy i zaproszeni goście otrzymali materiały promocyjne i gadżety.

Podczas spotkania nie zabrakło miłych wrażeń. Atmosferę umilił występ Alicji Dramińskiej uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie, która zaprezentowała program muzyczny śpiewając i grając na instrumentach - gitara i skrzypce. Występ Alicji był interesujący i pełen niezapomnianych emocji.

Ponadto w ramach Europejskich Dni Pracodawców w dniu - 16 listopada 2017 r. zostało zorganizowane zaplanowane wcześniej spotkanie promujące rozwój przedsiębiorczości powiatu żuromińskiego tj. powstawania podmiotów przy wsparciu finansowym Funduszu Pracy, środków unijnych z EFS. Zainteresowane osoby, które planują prowadzić własną firmę i ubiegać się o pozyskanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej tego dnia mały możliwość pozyskania szczegółowych informacji na ten temat.

Starosta Żuromiński, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy filia w Ciechanowie, Dyrektor i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie składają wszystkim osobom serdeczne podziękowania i uznania za wspieranie działań na rzecz przedsiębiorczości i budowania pozytywnego wizerunku powiatu żuromińskiego. Dzięki Państwa zrozumieniu wykonywanie zadań jest owocne, wpływa na osiąganie  pozytywnych rezultatów i sprawia wiele przyjemności.

Uczestnikom Europejskich Dni Pracodawców Powiatu Żuromińskiego 2017 dziękujemy za przybycie, poświęcony czas i uwagę.