Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Informacje o zarządzie

Forum Zdrowia w ZSP Zielona

Opublikowano .

22 kwietnia 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej odwiedziło wielu gości i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała Forum poświęcone zdrowiu, tym razem pod hasłem „Moje zdrowie – stop agresji, stop przemocy”.

123456789999999999P4220773P4220774P4220776P4220777P4220778P4220784P4220786P4220789P4220796P4220798

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jerzy Rzymowski – Starosta Żuromiński, Ireneusz Rejmus – Wicestarosta Żuromiński, Jacek Grzybicki – Wójt Gminy Kuczbork-Osada, Teresa Nowotczyńska-Boczek – wizytator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Agnieszka Jabłońska-Witak – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żurominie, Danuta Przybył – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie, Agnieszka Cyran – dyrektor PSSE
w Żurominie, Jadwiga Michalska – kierownik GOPS w Kuczborku, Joanna Jucewicz-Morawska – dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie, Bożena Jackowska – pracownik Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie, mł. insp. Robert Osmański – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie, sierż. szt. Zbigniew Dymek – referent ds. nieletnich i patologii, Marzena Więckowska – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, oddział Żuromin, Barbara Dymińska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz radni gminy Kuczbork-Osada, dyrektorzy i nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dyrektor ZSP w Zielonej – Ireneusz Kramkowski przywitał wszystkich przybyłych gości oraz uroczyście otworzył Forum, prezentując temat przewodni spotkania. Nasza szkoła, której zależy na promocji zdrowia, za cel działań priorytetowych w bieżącym roku szkolnym 2015/2016 postawiła sobie walkę z agresją i przemocą w szkole. Taki też był temat pierwszej prezentacji, którą wygłosiła psycholog szkolna – Dominika Bartnicka, kładąc główny nacisk na przerywanie błędnego, diabelskiego koła przemocy poprzez informowanie o zachowaniach negatywnych oraz szukanie pomocy u osób kompetentnych, zaufanych, ponieważ „ … wszystkie ciężary dźwiga się łatwiej z kimś niż w pojedynkę”. Gości przywitała również muzyka w wykonaniu Wojtka Dobiesa – ucznia klasy I Technikum Rolniczego z Zielonej, który w wolnych chwilach realizuje pasje muzyczne.

Kolejnym punktem Forum była prezentacja Szkolnego Koordynatora Szkoły Promującej Zdrowie. Natalia Karpińska wraz z przedstawicielką Samorządu Szkolnego – Donatą Sikorską przedstawiły osiągnięcia szkoły w ramach realizacji w/w programu. Szczegółowo wyjaśniły działania priorytetowe w ciągu 3 lat pracy w sieci oraz działania profilaktyczno-wychowawcze realizowane w szkole. Nasza szkoła od 10 lat realizuje program Szkoły Promującej Zdrowie, a od
2 lat aktywnie działa w sieci.

Po prelekcji na scenie muzycznej wystąpiły niewątpliwe talenty naszego powiatu – uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej – Sara Zaniewska i Dominika Twarożyńska. Udowodniły, że muzyka łagodzi obyczaje, jest balsamem dla duszy, szczególnie w tak anielskim wykonaniu.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Komendy Powiatowej w Żurominie – mł. insp. Robert Osmański – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie, sierż. szt. Zbigniew Dymek – referent ds. nieletnich i patologii. Panowie Policjanci zwrócili uwagę, że każde działanie agresywne, przemocowe ma swoje skutki prawne, a każda ofiara może dochodzić swoich praw przed sądem. Korzystając z okazji apelowali o rozsądek i unikanie niebezpiecznych substancji zakazanych.

Kolejnym punktem artystycznym był występ zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kuczborku, filia w Zielonej. Zespół nosi nazwę „Misiępodoba” i wzbudził wielki aplauz publiczności. Nazwa zespołu jest trafna – wszystkim bardzo się podobało. Głos zabrał również dyrektor naszej szkoły, który krótko przedstawił kierunki kształcenia w ZSP w Zielonej: Technikum Rolnicze, Technikum Agrobiznesu, Technikum Weterynaryjne i Technikum Agrobiznesu – wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Natalia Karpińska przedstawiła wyniki konkursu na plakat „Stop agresji, stop przemocy”. Jury w składzie: Jadwiga Michalska – kierownik GOPS w Kuczborku, Bożena Jackowska – pracownik Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie i szkolny koordynator Szkoły Promującej Zdrowie – Natalia Karpińska dokonali oceny prac, co nie było łatwym zadaniem. Prace były przemyślane, ciekawe i ujmujące. Przedstawiały różne aspekty agresji i próbę walki z przemocą.

Wyniki konkursu, kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
  • 1 miejsce – Paulina Szymańska LO w Żurominie
  • 2 miejsce – Paulina Marońska LO w Żurominie
  • 3 miejsce – Estera Pstrągowska ZSP w Zielonej

wyróżnienie – Karolina Marońska LO w Żurominie

Wyniki konkursu, kategoria szkoły gimnazjalne:

  • 1 miejsce – Laura Grześkiewcz Gimnazjum nr 2 w Zieluniu
  • 2 miejsce – Daria Naworska Gimnazjum nr 2 w Zieluniu
  • 3 miejsce – Kacper Kordalski Gimnazjum nr 2 w Zieluniu

wyróżnienie – Adrianna Dobies Zespół Szkół w Lubowidzu

Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wręczył nagrody i pogratulował wszystkim uczestnikom.

Na zakończenie forum wystąpiła grupa taneczna „No name”, mająca na swoim koncie zwycięstwa na ogólnopolskich zawodach i występ w „Pytaniu na śniadanie”. Jarosław Wróblewski – założyciel i szef zespołu zelektryzował publiczność energią, niesamowitym tańcem i figurami choreograficznymi. Zespół zorganizował szybki kurs tańca breakdance i wytypował zwycięzców. Wszyscy dobrze się bawili. Zespół także przyłączył się do akcji „Stop Agresji – Stop Przemocy”, uczulił także młodzież przed spożywaniem dopalaczy.

W czasie forum można było zwiedzić sale lekcyjne, zapoznać się z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Można było zadbać także o ciało częstując się zdrowymi przekąskami, sokami i owocami. Studenci Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku wytłumaczyli jak dbać o cerę, proponowali relaksujące maseczki i masarz twarzy. Można było także zbadać ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi
i przeszkolić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa maszyn i urządzeń rolniczych.
Za możliwość obejrzenia nowoczesnych maszyn dziękujemy Jarosławowi Karpińskiemu – przedstawicielowi firmy Class na Polskę oraz firmie Agroserwis Mazowsze.

Mamy nadzieję, że czas spędzony na Forum Zdrowia, wykorzystaliśmy efektywnie, a będąc świadkiem agresji i przemocy zareagujemy odpowiednio. Pamiętajmy, że agresja karmi się milczeniem i to od nas zależy jaki będzie świat wokół nas.
Autor: Natalia Karpińska

e-max.it: your social media marketing partner