„B I A Ł A N I E D Z I E L A” - bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Starostwo Powiatowe w Żurominie we współpracy z Kliniką Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Żuromińskim Centrum Kultury z a p r a s z a j ą mieszkańców Powiatu Żuromińskiego na bezpłatne konsultacje i badania medyczne, które przeprowadzone będą  w dniu 26 października 2014 roku w godzinach 10.00- 16.00 w Żuromińskim Centrum Kultury. Konsultacje prowadzić będzie 5 lekarzy z następującymi specjalizacjami:

• diabetologia,
  • endokrynologia,
  • choroby wewnętrzne.

Podczas konsultacji wykonywane będą następujące badania diagnostyczne:

- pomiar glukozy,
- pomiary ciśnienia,
- porady w zakresie cukrzycowej,
- konsultacje w zakresie stopy cukrzycowej.

Badania specjalistyczne obejmować będą:

• zebranie wywiadu medycznego,
  • badanie przedmiotowe – ocena wydolności układu krążenia (m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchiwanie serca), ocena układu oddechowego (m.in. osłuchiwanie płuc), ocena powikłań cukrzycy polineuropatia cukrzycowa (badanie czucia: powierzchownego, głębokiego, temperatury, wibracji),
  • badanie tętna na jednoimiennych tętnicach obwodowych,
  • badanie antropometryczne w tym ocena BMI, WHR.

Ponadto serdecznie zapraszamy lekarzy opiekujących się chorymi na cukrzycę oraz lekarzy rodzinnych na wykład Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Pana dr hab. n. med. Pawła Piątkiewicza na temat  „Jak bezpiecznie leczyć insuliną pacjenta w wieku podeszłym.” Wykład rozpocznie się o godz. 11.00.