Rusza kampania społeczna NEFROTEST

Osoby, które ukończyły 50 lat i mieszkają w powiatach mławskim, żuromińskim, nidzickim oraz gminie Iłowo-Osada, będą miały okazję za darmo zbadać swoją krew pod kątem chorób nerek. W niedzielę, 15 czerwca 2014 roku odbędzie się akcja NEFROTEST w Mławie.

Mława to już 45. miasto na mapie Polski, gdzie odbywa się kampania NEFROTEST. Od początku akcji w 2010 roku, przebadane zostało ponad 26 tysięcy osób. Prawie zawsze jest dużo więcej chętnych niż dostępnych na badania miejsc. Wszyscy przebadani, których wyniki nie mieściły się w normach zostali skierowani na dalszą diagnostykę.

Patronat honorowy nad akcją objął m.in. Starosta Żuromiński Janusz Welenc

pdfPlakat_Mława.pdf921.99 KB