Wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej na odcinku Olszewko – Kuczbork otrzyma dofinansowanie

W związku ze zwiększeniem puli środków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, złożony we wrześniu 2013r., wniosek Zarządu Powiatu Żuromińskiego dotyczący realizacji zadania pn:  „Przebudowa drogi powiatowej nr 4629W Kuczbork – Glinki – Nidzgora w m. Kuczbork i nr 4627W Żuromin – Kliczewo – Kuczbork na odcinku Olszewko – Kuczbork” został objęty dofinansowaniem. Wysokość wnioskowanej kwoty wsparcia w ramach programu, stanowiąca 50% wartości kosztorysowej zadania wynosi 1 108 390,14 zł. Inwestycja realizowana będzie także w ramach partnerstwa Powiatu Żuromińskiego z Gminą Kuczbork – Osada, uzyskując pomoc finansową Gminy w wysokości 200 000,00 zł.