Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

Informacje o zarządzie

Zwiększony budżet powiatu na nowe zadania w 2014r.

Opublikowano .

Zarząd Powiatu zaproponował Radzie Powiatu Żuromińskiego wprowadzenie dodatkowych środków finansowych w kwocie ok. 1 mln 200 tys. zł na nowe zadania w 2014r.

  1. Przebudowa drogi powiatowej Kuczbork-Olszewko - 3 km, w kwocie 780 tys. zł wraz z pomocą finansową z Gminy Kuczbork - 150 tys. zł - łącznie 930 tys. zł (wniosek Powiatu Żuromińskiego w NPPDL jest pierwszy na liście rezerwowej i możliwy do realizacji w roku 2014)
  2. Zakup i wdrożenie elektronicznego systemu rejestracji pacjentów w Szpitalu w Żurominie - dotacja dla szpitala - 30 tys. zł
  3. Remont w Zespole Szkół Specjalnych - 52 tys. zł
  4. Wsparcie finansowe Izby Pamięci Narodowej przy ZSP w Żurominie - 2 tys. zł 
  5. Powierzchniowe utrwalanie dróg powiatowych - na długości ponad 8,5 km - 290 tys. zł
  6. Zakup pomocy dydaktycznych do CKUiZ - 8 194 zł
  7. Promocja powiatu - 6 500 zł

Rada Powiatu podejmie decyzję o zmianach w budżecie na sesji w dniu 25.04.2014r.

e-max.it: your social media marketing partner