RATOWNICZE ĆWICZENIA ZGRYWAJĄCE „ZIELONA”

W dniu 29 czerwca 2016 roku w powiecie żuromińskim Komenda Powiatowe PSP w Żurominie wraz ze służbami współdziałającymi przeprowadziła ratownicze ćwiczenia zgrywające na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Dwukoły, Leśnictwo Zielona.
W ćwiczeniach udział wzięły: 2 zastępy  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu żuromińskiego, tj.: OSP ZIELUŃ, OSP ZIELONA, OSP PONIATOWO, OSP BIEŻUŃ, OSP SIEMIĄTKOWO, OSP KRZECZANOWO, 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj: OSP JONNE, OSP GRADZANOWO KOŚCIELNE, OSP PŁOCICZNO,OSP SYBERIA.

Ponadto w ćwiczeniach udział wzięli przedstawiciel Nadleśnictwa Dwukoły, funkcjonariusze straży Leśnej, leśniczy leśnictwa Zielona, Policja oraz Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie.
Głównym celem ćwiczeń było zgrywanie elementów ugrupowania bojowego różnych szczebli dowodzenia na poziomie interwencyjnym w ramach realizacji wspólnych zdań ratowniczych Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na terenie powiatu żuromińskiego.
Tematyka ćwiczeń pozwoliła również doskonalić umiejętności praktyczne strażaków w zakresie działań taktycznych i gaśniczych związanych z likwidacją pożarów na obszarach leśnych, w tym organizowania systemu dostarczania wody na odległości do celów gaśniczych, a także umożliwić strażakom zapoznanie się z topografią leśną terenu, stanem ochrony przeciwpożarowej lasów oraz możliwościami w zakresie organizowania i prowadzenia akcji gaśniczych.
foto: KP PSP Żuromin

20160629 120160629 220160629 320160629 420160629 520160629 620160629 720160629 820160629 9