Wizyta Starosty Żuromińskiego u Marszałka Województwa Mazowieckiego

W dniu 22 stycznia 2015r. Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski był z wizytą u Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Stuzika. Wspotkaniu uczestniczyli ponadto: Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Pan Janusz Welenc.

Tematem spotkania były sprawy związane z priorytetowymi zadaniami dla powiatu żuromińskiego. Poruszona została sprawa przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 541 oraz możliwości przebudowy dróg powiatowych łączących się z w/w drogą, w ramach partnerstwa pomiędzy samorządem Powiatu Żuromińskiego i Samorządem Województwa Mazowieckiego. Omówione były również sprawy związane z funkcjonowaniem szpitala żuromińskiego, a także kwestia rewitalizacji zabytkowej części Bieżunia oraz poszukiwanie sposobu zagospodarowania bieżuńskiego pałacu i terenu do niego przyległego.