Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych

W dniu 27 sierpnia 2014 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żurominie odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjno-doradcze
w ramach unijnego projektu PFRON  pn. „Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”

Spotkanie prowadził przedstawiciel PFRON p. Tadeusz Wujtowicz  specjalista w Punkcie Informacyjno- Doradczym ,,Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla  osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach"

Fakt niepełnosprawności oraz rodzaj schorzeń znacząco wpływa na sytuację na rynku pracy osób niepełnosprawnych. Niektóre osoby niepełnosprawne wymagają szczególnego podejścia w dostosowaniu stanowisk pracy, ale też całych pomieszczeń i budynków w których odbywa się praca. Dostosowanie miejsc pracy kojarzy się przede wszystkim z kosztownymi przebudowami architektonicznymi, często z definicji pracodawcy odrzucają możliwość zatrudnienia osób
ze schorzeniami wzroku, schorzeniami psychicznymi, upośledzeniem narządu słuchu czy z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej www.pfron.org.pl w zakładce Programy Unii Europejskiej.