Wrzesień 2013r. - pierwsza edycja stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół dla młodzieży prowadzonych przez powiat żuromiński, w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży.

Nawiązując do Uchwały Nr XVIII/141/12 Rady Powiatu Żuromińskiego z dnia 5 czerwca 2012r. w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania stypendium dla uzdolnionych uczniów szkół dla młodzieży prowadzonych przez powiat żuromiński, w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Młodzieży przypomina się, iż do dnia 30 września 2013r. po raz pierwszy składa się wnioski o przyznanie stypendium.  Stypendium ma charakter motywacyjny i może być przyznane uczniowi liceum ogólnokształcącego, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej, dla młodzieży szkół prowadzonych przez powiat żuromiński.