W Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej trwają prace w zakresie zadania pn.: „Termomodernizacja szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Żuromiński” w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. W ramach zadania realizowane są m. in.: informacja o robotach budowlanych: docieplenie oraz remont budynku Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej wraz z remontem instalacji wewnętrznych.

Prace termomodernizacyjne mają na celu utrzymanie optymalnej temperatury powietrza w budynku szkoły poprzez m. in. ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropodachu budynku głównego i stropu sali gimnastycznej. Ponadto wymianie podlega stolarka okienno-drzwiowa. Spowoduje to obniżenie kosztów nakładanych na ogrzanie budynku zimą. Prace remontowe instalacji sanitarnej polegają m. in. Wymianę istniejącego oświetlenia na energooszczędne typu LED, montażu pompy ciepła woda – powietrze.

Efektem termomodernizacji będzie ograniczenie zużycia energii i kosztów użytkowania budynku, ale również podniesienie jakości środowiska wewnętrznego i zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania na środowisko zewnętrzne.

2991901362547840122 8243894431603889781